• 1 Haftada Çok Rahat Bitireceğiniz Kesinlikle İzlenmelik 5 Muhteşem Dizi

  Dizi Kategorisi için tarafından 29 Haziran 2017 tarihinde yayınlandı.
  Hisle
  Helal Aşk Haha Şaşkın Üzgün Kızgın
  32

  İnternette çok görüyorsunuz bu tarz listeleri fakat bu sefer kesin beğeneceğiniz dizileri bir araya topladık. Bu dizileri izledikten sonra gerçekten hayat bakışınız değişecek ve hoşnut olacaksınız.

  # Black Mirror / 3 Sezon 13 Bölüm / Toplamda Yaklaşık 10 Saat / En İyi Mini Dizi Emmy Ödülü

  İlk olarak İngiltere’de yayınlanmaya başlayan Black Mirror yaşam ve teknolojinin karanlık tarafına odaklanıyor. Dizi 2013’te en iyi mini dizi Emmy ödülünü kazandı.

  Filmin yaratıcısı Charlie Brooker dizinin içeriği ve yapısı hakkında şunları söylüyor: “Her bir bölüm farklı bir yerde, farklı bir gerçeklikte geçiyor. Hem de farklı oyuncu kadroları ve yönetmenle.”

  Eğer teknoloji bir uyuşturucuysa, ki öyle hissettiriyor, bunun yan etkileri neler? Teknoloji rahatlıkla rahatsızlığın arasında bir yerde. Her bir duvara, her bir masaya baktığınızda gördüğünüz şey bir kara ayna (Black Mirror): yani ya bir tv, ya bir monitör ya da bir akıllı telefon.

  Sherlock / 4 sezon 14 Bölüm / Toplamda Yaklaşık 13 Saat

  Sherlock, Mark Gatiss tarafından televizyon için geliştirilen Sir Arthur Conan Doyle’ın aynı adı taşıyan romanlarına dayalı Britanya televizyon dizisidir. Dizinin 90 dakikalık ilk bölümü 25 Temmuz 2010 günü BBC One televizyon kanalında, Mini-Dizi olarak yayınlanmaya başladı. Ancak gördüğü büyük ilgi sonucunda diziye devam edilmesine karar verildi.

  Modern bir Sherlock Holmes uyarlaması… Bu kez Sherlock günümüz Londra’sında, günümüz şartlarında çözüyor davaları. Yanında yine Doktor Watson, en büyük düşmanı yine Moriarty. Adresi yine Baker Street… Değişen tek şey, cep telefonları, mesajlar, mailler, bloglar yani teknoloji. Ama Sherlock hala kendi tarzında ilerliyor.

  Sense8 / 1 Sezon 13 Bölüm / Toplamda Yaklaşık 12 Saat

  Sense8, dünyanın 8 farklı yerinde yaşayan 8 ayrı kişinin gizemli bir bağlantısının olduğu bir konuyu ele alacak. Birleşik Krallık (UK), Seoul, Mumbai, Nairobi, Berlin, Mexico City, San Francisco ve Chicago. Her bölümde bu 8 yere/kişiye de ziyaretimiz olacak. Bu 8 kişiden kimisi tüm grubu bir araya getirmeye çalışırken, kimisi de diğerlerini öldürmeye çalışacak.

  Hikâye; Meksikalı bir pembe dizi yıldızı, İzlandalı bir parti kızı, Alman bir hırsız, Koreli bir iş kadını, Afrikalı bir otobüs şoförü, transseksüel bir Amerikalı blogger, diğerlerine de görünebilen Afro-Amerikan bir adam ve onun tam zıt karakterine sahip “Mr. Whispers” olarak bilinen bir adam ekseninde gelişecek ve şekillenecek.

  Westworld / 1 Sezon 10 Bölüm / Toplamda Yaklaşık 10 Saat

  Dizi, Westworld ismindeki eğlence parkını merkezine alıyor. Bu eğlence parkında her şey serbest. Asil ya da ahlâksız demeden insanca tüm arzular burada gerçek oluyor. Eğlence parkının teması da adı üstünde western. Yani TRT 1’deki babalarımızın izlediği o filmler gibi. Parkın sahipleri ise yapay zekaya sahip robotlar. Peki robotlar idrak etmeye başlarsa ne olacak? Bu planlanmış bir şey mi yoksa tamamen kötü bir sürpriz mi?

  Band of Brothers / 1 Sezon 10 Bölüm / Toplamda Yaklaşık 10 Saat

  2. Dünya Savaşı’nı anlatan en başarılı TV dizisi olarak gösterilen Kardeşler Takımı, askerler arasındaki görev duygusu, dostluk, güveni son derece etkileyici sahnelerle sergileyen bir cesaret öyküsü.

  Dizi, II. Dünya Savaşı sırasında Amerikan ordusunun 506. Alay’ın 101. Hava Gücüne bağlı Easy Bölüğü askerlerinin yaşadıkları tecrübeler esas alınarak kurgulanmıştır. Dizi, öncelikle askerlerin temel eğitim aldığı Georgia’daki Toccoa kampından başlamıştır. Devamında ise Normandiya Çıkarması, Operasyon Market Garden ve savaşın sonunda doğru gerçekleşen Bastogne Savaşı ile sona ermiştir.

   

  Hisle
  Helal Aşk Haha Şaşkın Üzgün Kızgın
  32

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER

  Facebook Yorumları

  Site İçi Yorumlar