• ’15 Temmuz Gecesi Tekrar Demokrasi Nöbeti Süreci Başlatılacak’

  Gündem Kategorisi için tarafından 3 Temmuz 2017 tarihinde yayınlandı.
  Hisle
  Helal Aşk Haha Şaşkın Üzgün Kızgın
  3

  Türk demokrasisi için kara gün olan 15 Temmuz’un yıldönümü yaklaşıyor. Hükümet, darbe girişiminde şehit olan vatandaşları anmak için darbe girişiminin en şiddetli yaşandığı bölgelerde ve tüm Türkiye’de anma törenleri düzenleyecek. Bu törenlere 15 Temmuz şehit yakınları ve gaziler de katılacak.

  Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın‘da bugün yaptığı basın toplantısında 15 Temmuz’da düzenlenecek etkinliklere değindi.

  15 Temmuz’da Yeniden Demokrasi Nöbet, Yapılacak

  15 Temmuz gecesi yeniden demokrasi nöbeti süreci başlayacağını ifade eden Kalın, şöyle konuştu:

  “Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla o gece (15 Temmuz) tekrar bir demokrasi nöbeti süreci başlatılacak. Kendisi de bizzat demokrasi nöbetine o gece katılacaklar. Şehit yakınları ve gazilerimizle çeşitli vesilelerle bir araya gelmeleri söz konusu olacak. Bu çerçevede 15 Temmuz’un unutulmaması ve unutturulmaması büyük önem arz ediyor.”

  15 Temmuz İçin Yapılan Anıtlar Açılacak

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, “15 Temmuz darbe teşebbüsünde hayatını kaybeden şehit ve gazilerimizi sembolize eden bu anıtı kısmet olursa, Cumhurbaşkanımızın iştirakiyle 15 Temmuz’da açacağız.” dedi.

  Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın yapılan anıtlar hakkında şunları söyledi;

  “İstanbul ve Ankara’da yapılan anıtların açılışları gerçekleştirilecek. İnşallah 15 Temmuz’a yetişecekler. Bunlar tabii ağırlıklı olarak İstanbul ve Ankara’da yapılacak faaliyetler ama tabii 81 ilde faaliyet olacak. Şehitlerimiz için hatimler indiriliyor. Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla demokrasi nöbeti başlatılacak. Kendisi de katılacak…”

  Hisle
  Helal Aşk Haha Şaşkın Üzgün Kızgın
  3

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER

  Facebook Yorumları

  Site İçi Yorumlar