5 Yaşından Sonra Boyu Uzamadı ve Artık 50 Yaşında: Basori Lal — NelerOlduNeler

NelerOlduNeler.com Daha İyi Habercilik Adına Tasarımını ve Yayıncılık Politikasını Değiştiriyor. Türkiye'de Daha Önce Denenmemiş Şeyleri Denemek İstiyoruz. Yakında Tekrar Görüşmek Ümidiyle.

İçerik, Yok Artık Kategorisi için tarafından 6 Temmuz 2017 tarihinde yayınlandı.

5 Yaşından Sonra Boyu Uzamadı ve Artık 50 Yaşında: Basori Lal

Hindistan’ın Madhya Pradesh bölgesinde yaşayan Basori Lal, 5 yaşından beri aynı boyda yani 73cm boyunda. Bu görünüşü doğal olarak, yaşadığı yerde onu tam bir ikona dönüştürüyor.

Basori Bal’ın ailesi maddi durumları el vermediği için kendisini bir doktora götürememişler o nedenle neden 5 yaşından itibaren uzamadığı bilinmiyor.

Basori’nin kardeşi Gopi kardeşinin normal bir bebek olarak doğduğunu belirtiyor.

“Doğduğunda normal bir çocuktu, normal bir boya sahipti. Kardeşim 5 yaşına geldiğinde boyunun uzamasının durduğunu keşfettik. Bizler yoksul insanlarız, ben bir işçiyim. Onu nereye götürebilirim ki?”

Gopi’nin eşi Satia ise Basori’nin çok neşeli bir insan olduğunu belirtiyor.

“O çok pozitif bir karaktere sahip. Kısa olmakla ilgili herhangi bir pişmanlığı yok. Bu durum canını sıkmıyor. Onun tek ihtiyacı olan mutluluk, etrafında yer alacak olan iyi insanlar ve iyi bir viski.”

Tabi ki hayat Lal için hep güllük gülistanlık geçmemiş. İlk zamanlarda yaşı ilerledikçe zor sıkıntılar geçirmiş ve köyünde zorbalıklara ve aşağılanmalara maruz kalmış. Köylerindeki insanlar boyu nedeniyle ona uzaylı diye seslenirmiş. Fakat artık durum öyle değil. Basori, köyün en çok sevilen kişisi. Hatta ailesi ve birçok kişi Basori’nin kutsanmış olduğuna inanıyor.

Fakat şu an 50 yaşında olan Lal için hastalığı ve hastalığının ne olduğu hiç bir zaman önemli olmamış.

“Boyumdan ötürü herhangi bir sıkıntım yok… Aynı diğer insanlar gibi çalışıyorum, uyuyorum ve yaşıyorum. Ayrıca diğer normal insanlar gibi yemek yiyiyorum.”

Lal kendisinden 5 yaş büyük olan ağabeyi Gopi Lal ve onun eşi Satia Bai ile birlikte yaşıyor. Abisi ve ailesinin herhangi bir fiziksel engeli bulunmuyor. Bu nedenle ailesi Basori’nin kutsanmış olduğunu düşünüyor. Hatta çevre köylerden Basori’yi ziyarete gelip onu görünce kutsandığını söyleyen insanlar var.

50 yılı deviren Lal, evlenmeyi düşünmüyor. Tek istediği eve para getirmekmiş. Kardeşiyle yaşamaktan gayet memnunmuş. Keşke bi’ yengeye sorsaymış 🙃. Şaka bir yana Basori kimseye bağımlı olmadan hatta çalışarak yaşamını sürdürüyor.

Bizde gayet tatlı ve koca yürekli Basori Lal’a iyi yaşamlar diliyoruz 🙂

İlginizi Çekebilir