8 Saatliğine Dünyanın En Zengin İnsanı Oldu — NelerOlduNeler

NelerOlduNeler.com Daha İyi Habercilik Adına Tasarımını ve Yayıncılık Politikasını Değiştiriyor. Türkiye'de Daha Önce Denenmemiş Şeyleri Denemek İstiyoruz. Yakında Tekrar Görüşmek Ümidiyle.

İş Dünyası Kategorisi için tarafından 28 Temmuz 2017 tarihinde yayınlandı.

8 Saatliğine Dünyanın En Zengin İnsanı Oldu

Forbes’un “Gerçek Zamanlı Dünyanın Milyarderleri” adlı bir listesi var. Bu liste, adı üstünde canlı olarak dünyanın en zengin kişilerini gösteriyor. Uzun zamandır listenin birinci sırasında hepimizin yakından tanıdığı, çakma girişimcilerin klasik idolü Microsoft kurucusu Bill Gates vardı. Bill Gates’in gerçek zamanlı serveti 85-90 milyar dolar civarında değişiyor. Bu değişimin sebebi ise Gates’in sahibi olduğu Microsoft hisselerin değerlerinin, doğal dalgalanması.

‘En zengin’ koltuğu için Bill Gates’in en yakın rakibi, meşhur e-ticaret sitesi Amazon’un CEO’su Jeff Bezos‘du.

NewYork borsasının açılmasının ardından Amazon hisseleri yüzde 1,6 prim yaptı. Böylelikle şirketin kurucusu ve Üst Yöneticisi (CEO) olan Bezon’un serveti de 90,2 milyar dolara ulaşmış oldu.

90,2 milyar dolar servete ulaşan Jeff Bezos, Bill Gates’i geçerek “dünyanın en zengin kişisi” unvanına sahip oldu.

Fakat bu durum sadece 8 saat sürebildi.

New York borsasının kapanmasının ardından Amazon’un hisseleri yüzde 3,2 değer kaybetti. Durum böyle olunca Bezos’un net varlığı 88,7 milyar dolara geriledi. Böylelikle Bill Gates’de 89,8 milyar dolarlık net varlığıyla listede tekrar ilk sıraya oturdu.

Amazon, e-ticaret alanında her geçen gün büyüyor. Amazon’un bu yılın ikinci çeyreğindeki gelirinin, geçen senenin aynı dönemine göre, yüzde 25 artışla 38 milyar dolara ulaştığı kaydedildi. Ayrıca şirket farklı alanlarda yatırımlarına her gün yeni birisini ekliyor. Durum böyle olunca yakın zaman içerisinde Jeff Bezos, Bill Gates’i kalıcı olarak geçip dünyanın en zengini olacağa benziyor.