ABD Başkanı Trump: Ben Bir Dâhiyim — NelerOlduNeler

NelerOlduNeler.com Daha İyi Habercilik Adına Tasarımını ve Yayıncılık Politikasını Değiştiriyor. Türkiye'de Daha Önce Denenmemiş Şeyleri Denemek İstiyoruz. Yakında Tekrar Görüşmek Ümidiyle.

Dünya Kategorisi için tarafından 7 Ocak 2018 tarihinde yayınlandı.

ABD Başkanı Trump: Ben Bir Dâhiyim

Amerikalı gazeteci Michael Wolff’un, ABD Başkanı Donald Trump’ın Beyaz Saray’daki ilk yılıyla ilgili yazdığı kitap satışa çıktı.

‘Ateş ve Öfke: Trump’ın Beyaz Saray’ının İçinde’  isimli kitap, Trump’ın pek hoşuna gitmemiş olacak ki satışı durdurma girişimleri sonuçsuz kaldı.

Kitap için 200’den fazla kişiyle görüştüğünü belirten Wolff, Beyaz Saray yetkililerinin Trump’ın akıl sağlığının “gidip geldiğini” düşündüklerini ve onu bir çocuğa benzettiklerini de iddia ediyor.

Amerikalı gazeteci Michael Wolff

Trump ise bu iddiaya karşılık “Akli dengem ve çok zeki olmam, hayattaki en büyük varlıklarım” tweeti attı.

trump

Trump attığı iki tweette “Sahtekâr Hillary Clinton da bu kartları çok oynadı ama herkesin bildiği gibi başarısız oldu. ÇOK başarılı bir iş adamlığı ve televiyon yıldızlığından (ilk denememde) ABD Başkanlığı’na yükseldim. Sanırım bu sadece çok zeki olmayı değil, dâhiliği gösteriyor. Ve çok istikrarlı bir dehayı…” yazdı.

Trump dün gece attığı tweetlerde de kitabın yazarı Michael Wolff için “Tam bir ezik. Gerçekten sıkıcı ve yalanlarla odlu kitabını satabilmek için hikayeler uydurdu” yazmıştı.

Kitapta yer alan diğer bazı diğer iddialar şöyle:

  • Seçimi kazanmak Trump’ın ekibi için büyük bir şok oldu ve ekiptekiler dehşete düştü.
  • Eşi Melania, seçim gecesi üzüntüden gözyaşlarına boğuldu.
  • Trump, ülkenin en bilinen ve sevilen ünlü isimlerinin yemin töreninde sahneye çıkmak istememesine çok öfkelendi.
  • Yeni başkan “Beyaz Saray’ı sıkıntılı ve hatta biraz da ürkütücü” buldu.
  • Kızı Ivanka, “ilk kadın başkan” olmak için kocası Jared Kushner ile plan yaptı.
  • Ivanka Trump, babasının saçlarının uzun yan kısımlarıyla kelini örtmesiyle dalga geçti, “bu modelin nasıl yapıldığını” sık sık arkadaşlarına anlattı.

Kaynak: 1