• ABD Donanması, İran Sahil Güvenliğe Ateş Açtı!

  Dünya Kategorisi için tarafından 25 Temmuz 2017 tarihinde yayınlandı.
  Hisle
  Helal Aşk Haha Şaşkın Üzgün Kızgın
  17

  ABD donanmasına ait bir gemi, Arap Körfezi kuzeyindeki bir İran Sahil Güvenlik Botuna uyarı ateşinde bulundu. Yapılan açıklamada, İran gemisinin ABD’ye ait gemiye 150 metre kadar yaklaştığı için uyarı ateşi açtığı belirtildi.

  ABD Donanması: Uyarıları aldırmayınca ateş açtık

  Yetkililer tarafından yapılan açıklamada, İran’a ait geminin ABD’ye ait olan gemiye 150 metre kadar yakınına geldiğini ve hemen ardından uyarı ateşi yapıldığını bildirdiler. Yetkililer, ABD Donanmasının uyarılarına rağmen dinlenmediğini aktardı.

  Tekne Devrim Muhafızlarına ait

  Yetkilinin yaptığı açıklamada: “İran Devrim Muhafızlarına bağlı tekne son sürat ilerliyor. Herhangi bir sinyale cevap vermedi. Uyarı ateşi açmaktan başka çaremiz yoktu.”

  “Bölgede başka gemiler de vardı”

  ABD’li savunma yetkililerine göre, olay sırasında uluslararası sularda her zamanki görevlerini yapan ABD Deniz Kuvvetleri’ne ait başka gemiler de vardı. Savunma Bakanlığı yetkililerinden biri uyarı ateşinin “çarpışma ihtimalini önlemek için” yapıldığını ifade etti. İran Sahil Güvenlik botu, ABD’li yetkililere göre “provakatif eylemlerini” durdurdu ama bir kaç saat daha bölgede durmaya devam etti.

  Hisle
  Helal Aşk Haha Şaşkın Üzgün Kızgın
  17

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER

  Facebook Yorumları

  Site İçi Yorumlar