ABD'de Askeri Uçak Düştü: Çok Sayıda Ölü Var! — NelerOlduNeler

NelerOlduNeler.com Daha İyi Habercilik Adına Tasarımını ve Yayıncılık Politikasını Değiştiriyor. Türkiye'de Daha Önce Denenmemiş Şeyleri Denemek İstiyoruz. Yakında Tekrar Görüşmek Ümidiyle.

Dünya, Gündem Kategorisi için tarafından 11 Temmuz 2017 tarihinde yayınlandı.

ABD’de Askeri Uçak Düştü: Çok Sayıda Ölü Var!

Amerika Birleşik Devletleri’nin Mississippi eyaletinde deniz piyadelerine ait olduğu belirtilen askeri nakliye uçağı düştü. Gerçekleşen kazada 16 kişi öldü.

Mississippi’nin Delta bölgesinde gerçekleşen kazaya dair açıklama yapan Leflore Şerifi Ricky Banks, Jackson’ın 135 kilometre kuzeyine bir C-130 tipi askeri kargo uçağının düştüğünü söyledi. Olay yerine ulaşan Leflore Acil Durum Bölge Müdürdüğü, uçağın düştüğü yerde 16 Amerikan Askerinin cesedine ulaştıklarını bildirdiler.

askeri uçak

Arama kurtarma çalışmaları devam ediyor

Henüz niye düştüğü belli olmayan uçağın enkazı, bir tarlada yaklaşık olarak 8 kilometrelik alana dağıldı. Mississippi Acil Durum Yönetimi Ajansı Direktörü Lee Smithson da yerel basına yaptığı açıklamada, uçağın Jackson’ın kuzeyinde Leflore-Sunflower idari bölgesi sınırında yoğun çalılık ve bitki örtüsü kaplı bir alanda düştüğünü ifade etti.