ABD'ye Uçuşta Laptop Yasağı Kalkabilir — NelerOlduNeler

NelerOlduNeler.com Daha İyi Habercilik Adına Tasarımını ve Yayıncılık Politikasını Değiştiriyor. Türkiye'de Daha Önce Denenmemiş Şeyleri Denemek İstiyoruz. Yakında Tekrar Görüşmek Ümidiyle.

Dünya, Türkiye Kategorisi için tarafından 3 Temmuz 2017 tarihinde yayınlandı.

ABD’ye Uçuşta Laptop Yasağı Kalkabilir

ABD Ulaştırma Güvenlik İdaresi ekiplerinin Atatürk Havalimanı’nda ABD’ye uçuşlarda uygulanan güvenlik politikasını yerinde inceledikten sonra, İstanbul için de yasağın kaldırılması bekleniyor.

Yetkililer İstanbul’a geliyor

ABD’nin yetkili ekipleri, bu hafta havalimanından ABD’ye uçuşlarda uygulanan güvenlik politikalarını inceledikten sonra İstanbul için de karar verilecek. ABD’ye uçulara ek olarak güvenlik önlemleri alanında kabin bagajları için tomografi cihazlarının da gelmesiyle Türkiye’den ABD’ye uçuşta uygulanan laptop yasağının da bir an önce bitmesi bekleniyor.
laptopyasagi

Konuşmalar yapılıyor

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, ABD ve İngiltere ile teknik derecede görüşüldüğünü ve havalimanlarındaki güvelik önlemlerinin standarların üzerinde olduğunu anlatmışlardı dedi. Havalimanına yeni yerleştirilen Tomografi cihazı ile birlikte, gelecek haftadan itibaren yapılacak olan incelemelerden sonra, uygulamanın Türkiye’de farklı bir düzeye gelebileceğini bildirdi.