Adalet Bakanı Abdulhamit Gül: Kimyasal Yollarla Hadım Etme Gündemimizde — NelerOlduNeler

NelerOlduNeler.com Daha İyi Habercilik Adına Tasarımını ve Yayıncılık Politikasını Değiştiriyor. Türkiye'de Daha Önce Denenmemiş Şeyleri Denemek İstiyoruz. Yakında Tekrar Görüşmek Ümidiyle.

Gündem Kategorisi için tarafından 20 Şubat 2018 tarihinde yayınlandı.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül: Kimyasal Yollarla Hadım Etme Gündemimizde

Son günlerde gelen iğrenç ve insanlıktan utandıran haberler, kamuoyu tarafından tepkiyle karşılanmış, cinsel istismar zanlılarının hadım veya idam edilmesi gibi istekler ayyuka çıkmıştı.

Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ da suçların infazı hakkında “Hadım da dahil konu görüşülecek” demişti.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, AKP Grup Toplantısı öncesi gazetecilerin sorularını cevapladı.

Gazeteciler tarafından cinsel istismarlar ile ilgili sorulan soruya Gül, “Sorunun çözümüyle ilgili bir çok başlıklar var. Cumhurbaşkanımız başkanlığındaki Bakanlar Kurulu Toplantısı’nda değerlendirdik. Tüm bunlarla ilgili Başbakan Yardımcımız başkanlığında, Recep Akdağ başkanlığında komisyon kurduk. Tüm tedbirler, sorunların çözümüne yönelik yapılması gereken tüm adımları masaya yatırıp değerlendireceğiz. Ceza Kanunları’nda artırımlar yapıldı. Özgecan cinayetinden sonra, sonraki gelişmelerde yapıldı” şeklinde cevap verdi.

Kimyasal hadım, idam cezası gibi cezaların istendiğini soran gazeteciye Gül, “Kimyasallarla cinsel isteği azaltma, ortadan kaldırma, infaz süresince ve sonrasında Mahkeme kararıyla belki bunu birkaç gün içinde tekrardan yürürlüğe koyma hususunda bir irademiz var. Farklı bir düzenleme ile değerlendirdiğimiz konulardan biri de bu” dedi.