AKP'nin, Ankara ve İstanbul Belediye Başkanı Adayları İçin İsmi Geçenler [DOSYA] — NelerOlduNeler

NelerOlduNeler.com Daha İyi Habercilik Adına Tasarımını ve Yayıncılık Politikasını Değiştiriyor. Türkiye'de Daha Önce Denenmemiş Şeyleri Denemek İstiyoruz. Yakında Tekrar Görüşmek Ümidiyle.

Siyaset Kategorisi için tarafından 9 Nisan 2018 tarihinde yayınlandı.

AKP’nin, Ankara ve İstanbul Belediye Başkanı Adayları İçin İsmi Geçenler [DOSYA]

2019 Yerel Seçimleri yaklaşıyor. Bu seçimlerde AKP’nin hangi adayları öne süreceği ise kulislerde yüksek tondan konuşulmaya başlandı.

Adalet ve Kalkınma Partisi, Ankara ve İstanbul belediye başkanlarını ‘metal yorgunluğunu’ sebep göstererek görevden çekmişti. Bu süreçle birlikte, yıllardır aynı olan adayların yerine yeni isimlerin geleceği kesinleşmişti. İşte kulislerden elde edilen bilgilere göre Ankara ve İstanbul belediyeleri için ismi geçenler.

Ankara Belediyesi için; Ali Babacan, Jülide Sarıeroğlu ve Süleyman Soylu

İktidar partisine yakın gazetecilerin verdiği bilgilere göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, yüksek profilli ve kesin kazanabilecek adaylarla seçime girecek. Bu nedenle Ankara Belediyesi için de önemli isimler aday listesinde. Her ne kadar son dönemlerde yaptığı konuşmalarda ayrılık sinyali verse de Süleyman Soylu’da adaylık için ismi geçenlerden.

İstanbul Belediyesi için; Binali Yıldırım ve mevcut Belediye Başkanı Mevlüt Uysal

Gelecek genel seçimle birlikte, Başbakanlık makamı kalkacağı için mevcut Başbakan Binali Yıldırım da bakanlık yerine bir belediye başkanlığı için düşünüldüğü gelen bilgiler arasında. Binali Yıldırım’ın İstanbul seçimleri için aday gösterilmesine birçok gazeteci kesin gözle bakıyor.