Alman Vatandaş, Otel Odasına Bildiri Düzeneği Kurmuş — NelerOlduNeler

NelerOlduNeler.com Daha İyi Habercilik Adına Tasarımını ve Yayıncılık Politikasını Değiştiriyor. Türkiye'de Daha Önce Denenmemiş Şeyleri Denemek İstiyoruz. Yakında Tekrar Görüşmek Ümidiyle.

Türkiye, Yok Artık Kategorisi için tarafından 1 Temmuz 2017 tarihinde yayınlandı.

Alman Vatandaş, Otel Odasına Bildiri Düzeneği Kurmuş

Taksim Gezi Parkına bakan bir odada, bildiri düzeneği kurarak, pencereden aşağıya siyasi içerikli bildiri dağıttı.

Otele gelen bir Alman vatandaşı, Gezi Parkının karşısında bir oda tuttu. Alman vatandaş gece otelden çıktı. Sabah, otel odasından aşağıya yağan bildirileri gören otel görevlileri durumu polise bildirdi.

Alman vatandaş, düzeneği uzaktan kontrol ediyormuş. Polisler otele geldikten sonra, bildirilerin hangi otel odasından dağıtıldığını tespit etti ve odaya girdiler. Odaya giren polisler, şaşırtıcı bir düzenekle karşılaştı.

Odada kişisel internet ağı, kamera sistemi ve yazıcı olarak üç parçadan oluşan sistemi bulan ekipler şaşırdı. Otel odasına inceleme yapılması için Olay Yeri İnceleme ekibi çağırıldı. Olay Yeri Ekibi incelemesinden sonra, düzeneğin uzaktan kontrol edildiği öğrenildi.

Kimliği belli olan Alman vatandaşın, kendi kişisel ağı üzerinden uzaktan komut vererek sistemin çalışmasını sağladığı anlaşıldı. Kamera sistemini ise, sistemin çalışır durumda olup olmadığını kontrol etmek için koyduğu anlaşıldı. Polis, olay ile ilgili soruşturma başlattı ve her yerde Alman vatandaşı arıyor.

İlginizi Çekebilir