Askerin Kafasına Miğferle Vurarak Ölümüne Sebep Olan Komutan Tutuklandı — NelerOlduNeler

NelerOlduNeler.com Daha İyi Habercilik Adına Tasarımını ve Yayıncılık Politikasını Değiştiriyor. Türkiye'de Daha Önce Denenmemiş Şeyleri Denemek İstiyoruz. Yakında Tekrar Görüşmek Ümidiyle.

Türkiye Kategorisi için tarafından 8 Aralık 2017 tarihinde yayınlandı.

Askerin Kafasına Miğferle Vurarak Ölümüne Sebep Olan Komutan Tutuklandı

Gökhan Kılıç, 5 Mayıs’ta vatani görevini yapmak için askere gitti. Bursa Gemlik Askeri Veteriner Okulu’nda askerliğini yapan 20 yaşındaki er Gökhan Kılıç, 7 Ekim’de nöbet tuttuğu sırada annesiyle cep telefonundan konuşurken başçavuşa yakalandı.

Olayın görgü tanığı askerin iddiasına göre, yakalandığı için başçavuş tarafından başına miğferle vurulan Kılıç, olay sonrasında baş dönmesi yaşadı ve rahat konuşamamaya başladı. Er Kılıç, nöbet sonrası gittiği bölüğünde rahatsızlanarak ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Bursa Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Kılıç’ın beyin kanaması geçirdiği tespit edildi. 54 gün tedavi gören Kılıç, müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Olaydan sonra gözaltına alınan Başçavuş Osman H. savcılık sorgusunun ardından çıkarıldığı mahkemece, ‘Ölüme sebebiyet verecek şekilde kasten yaralama’ gerekçesiyle tutuklandı.

Oğlum şehit sayılmadı

Baba Halis Kılıç ise, oğlunun şehit sayılmadığını ifade ederek tepki gösterdi. Baba Kılıç, “Öldüğü zaman merkez komutanı gelerek tören isteyip istemediğimi sordu. Ben davullu, zurnalı, evimin her yerini bayraklarla donatarak gönderdiğimi söyledim. Bana mezarlık sordular, ‘oğlun şehit değil’ dediler. Büyükçekmece Mezarlığı’na babamın üzerine gömdüm” diye konuştu.

 

İlginizi Çekebilir