Ataşehir Belediyesi'nden Sonra CHP'li Beşiktaş Belediye Başkanı da Görevinden Uzaklaştırıldı — NelerOlduNeler

NelerOlduNeler.com Daha İyi Habercilik Adına Tasarımını ve Yayıncılık Politikasını Değiştiriyor. Türkiye'de Daha Önce Denenmemiş Şeyleri Denemek İstiyoruz. Yakında Tekrar Görüşmek Ümidiyle.

Gündem Kategorisi için tarafından 5 Ocak 2018 tarihinde yayınlandı.

Ataşehir Belediyesi’nden Sonra CHP’li Beşiktaş Belediye Başkanı da Görevinden Uzaklaştırıldı

Geçen ay İçişleri Bakanlığı tarafından CHP’li Ataşehir Belediyesi Başkanı Battal İlgezdi görevden uzaklaştırmıştı. CHP’li belediye başkanının “Mülkiye Müffetişlerinin raporları ve adli soruşturmalar ve kovuşturmalar nedeniyle” görevden uzaklaştırıldığı açıklanmıştı.

CHP’li Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar ile Belediye Meclis Üyeleri Hüseyin Avni Sipahi ve Çetin Kırışgil de 4 Ocak itibari ile görevden uzaklaştırıldı.

Görevden uzaklaştırılmalara sebep olarak ‘FETÖ üyeliği, ihalelerde usulsüzlük, haksız kazanç ve görevi kötüye kullanma’ suçlamaları verildi.

Görevden uzaklaştırılan Haznedar’dan ilk açıklamalar geldi

İçişleri Bakanlığı’nın görevden uzaklaştırma kararına Haznedar: “Milletin verdiği emaneti ancak millet alır. Yüzde 76 oy ile bana verdiğiniz emanete sahip çıkmaya çalışıyorum. 4 yıla yakın bir süredir halkıma hizmet etmeye çalıştım.” diyerek tepki gösterdi.

“Bu bir kumpastır.”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve parti sözcüsü Bülent Tezcan, Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar’ın İçişleri Bakanlığı tarafından görevinden uzaklaştırılması ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Tezcan “ İçişleri Bakanlığının bu kararında hukuk, adalet yoktur. Haksız bir karardır”  dedi.

Tezcan: “Bu hükümet kumpas gibi bir hükümettir. Bu hükümet seçilmiş belediye başkanlarına kumpas kurmaktadır. Belediye başkanlarına dönük bu haksız, hukuksuz saldırıları cesaretle göğüsleyeceğiz. Daha önce söyledik, belediye başkanlarını size yem etmeyeceğiz.” dedi.