• ‘Atatürk’ün Hatırasına Hakaretten’ten Hasan Akar’a 2.5 Yıl Hapis

  Gündem Kategorisi için tarafından 19 Temmuz 2017 tarihinde yayınlandı.
  Hisle
  Helal Aşk Haha Şaşkın Üzgün Kızgın
  3216

  “Atatürk’ün hatırasına alenen hakaret etme” ve “halkı kin ve düşmanlığa elenen tahrik etme” suçlarından dolayı yakalama kararı çıkarılan ve 40 günlük bir firar süresi ardından duruşma günü adliye önüne gelerek tutuklanan Hasan Akar hakkında 2. duruşmada karara varıldı.

  Hasan Akar, Atatürk’e hakaret suçu gerekçesiyle 1,5 yıl hapis, halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme suçuyla da 1 yıl hapis cezası alarak, toplamda 2,5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

  Atatürk’e hakaret sözlerini videoya aldılar

  Nur Cemaati’nden olan Hasan Akar’ın, Atatürk’e karşı olan çirkin sözleri Cemaati tarafından sosyal medya aracılığıyla paylaşılmıştı. Atatürk hakkında “1938’de geberen p*ç” ve annesi Zübeyde Hanım için “Annesi resmi kayıtlarda genelevde çalışıyor” gibi ağır sözler sarf etmişti.

  Cemaatinin sosyal medyada paylaştığı videoda “Merak etmeyin, 98’de faturasını ödedim” sözünü kullanan akar, Atatürk’ün “Ali Rıza efendi değil, ‘Abdüş’ denen adamın” oğlu olduğunu öne sürmüştü.

  Akar, kameraya karşı şu sözleri kullandı; “Onun gibi, o adam gibi, 38’de geberen gibi… Merak etmeyin 98’de faturasını ödedim. Bu p*ç olduğunu mahkemede bile, ‘Sen mahkemede demiştin. Selanik p*çi demişsin’ diyor. E dedim ki zaten öyle. Annesi resmi kayıtlarda genelevde çalışıyordu Selanik’te. Dedik bedelini ödedik tabii. Bir sürü şeyler oldu faturasını ödedik.”

  Nur Cemaati Okuyucular kolunun, polis ve bürokrasi içerisinde örgütleşirken, FETÖ’nün tasfiyesinden sonra devlet içindeki ağırlığını artırdığı söyleniyor.

  Hisle
  Helal Aşk Haha Şaşkın Üzgün Kızgın
  3216

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER

  Facebook Yorumları

  Site İçi Yorumlar