Avrupa Birliği 3 Milyar Avrodan Sadece 811 Milyon Avroyu Ulaştırdı — NelerOlduNeler

NelerOlduNeler.com Daha İyi Habercilik Adına Tasarımını ve Yayıncılık Politikasını Değiştiriyor. Türkiye'de Daha Önce Denenmemiş Şeyleri Denemek İstiyoruz. Yakında Tekrar Görüşmek Ümidiyle.

Gündem Kategorisi için tarafından 29 Haziran 2017 tarihinde yayınlandı.

Avrupa Birliği 3 Milyar Avrodan Sadece 811 Milyon Avroyu Ulaştırdı

Avrupa Birliği Komisyonu, Türkiye’deki Suriyeli sığınmacıları desteklemek üzere  2017 sonuna kadar 3 milyar avroluk bir taahhüt vermişti hatırlarsınız. 18 Mart’taki zirvede ise 3 milyar avroluk bitmesi durumunda 2018 sonuna kadar tekrardan 3 milyar avroluk ek fonun da tahsis edilmesi kararlaştırılmıştı.

AB Komisyonu 28 Haziran’da yaptığı komite toplantısında yeni projeleri değerlendirdi ve yapılan yardımların rakamlarını paylaştı. Ayrıca toplam değeri 50 milyon avro olan yeni dil ve mesleki eğitim desteği başlatıldı.

Fona Tahsis Edilen Miktar 2,9 Milyar Avroya Ulaştı

Açıklamada, Türkiye’deki Suriyeli sığınmacıları desteklemek için kurulan fona 714 milyon avro daha aktarıldığı, böylece fona tahsis edilen miktarın 2,9 milyar avroya ulaştığı, şimdiye kadar 48 proje için 1,6 milyar avronun üzerinde sözleşme imzalandığı ve bu projelere 811 milyon avroluk ödeme yapıldığı belirtildi.