Bahçeli, Erken Seçim Sinyali Verdi: Türkiye'nin Seçim için 2019'u Beklemesi Mümkün Değildir — NelerOlduNeler

NelerOlduNeler.com Daha İyi Habercilik Adına Tasarımını ve Yayıncılık Politikasını Değiştiriyor. Türkiye'de Daha Önce Denenmemiş Şeyleri Denemek İstiyoruz. Yakında Tekrar Görüşmek Ümidiyle.

Gündem Kategorisi için tarafından 17 Nisan 2018 tarihinde yayınlandı.

Bahçeli, Erken Seçim Sinyali Verdi: Türkiye’nin Seçim için 2019’u Beklemesi Mümkün Değildir

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında çok önemli açıklamalarda bulundu.

Bahçeli, “Türkiye’nin 3 Kasım 2019’ı beklemesi bu şartlarda mümkün değil” diyerek erken seçim mesajı verdi.

Erken seçim teklif eden Bahçeli, “31 Mart 2019’daki yerel seçimden sonra Türkiye’nin hangi badirelere maruz kalacağını tahmin etmek zor değil. Yerel seçimlerde yaşanması muhtemel kutuplaşmanın 3 Kasım’a nasıl yansıyacağı az çok malumdur. Bu riski kaynağında kesmek, demokrasinin ilkeleriyle ülkemizin ufkunu aydınlatmak amacımızdır. Önümüzde 2 seçenek var. Ya Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimini 3 Kasım 2019’da beklenecek, ya da milli mecburiyetle ortaya çıkan gerekçelerden dolayı seçimler erkene çekilecek. Cumhurbaşkanlığı seçimi erkene çekilebilir. Bilinmelidir ki MHP, takdir hakkını seçimlerin erkene alınmasından yana kullanacak, bu işi uzatmaya gerek yok” dedi.

Bahçeli, erken seçim için 26 Ağustos’u işaret etti.

21-22-23-24 Ağustos Kurban Bayramı tatili ve 24 Ağustos cuma gününe denk geliyor. Tatilciler 26 Ağustos pazarı da birleştirerek tatil yapmayı planlıyorlardı. Bu durumun katılımı nasıl etkileyeceği bu nedenle merak konusu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bahçeli bu meseleyi 18 Nisan’da(yarın) görüşecek.