BDDK Banka ve Kredi Kartlarını İnternet Alışverişine Kapatıyor! — NelerOlduNeler

NelerOlduNeler.com Daha İyi Habercilik Adına Tasarımını ve Yayıncılık Politikasını Değiştiriyor. Türkiye'de Daha Önce Denenmemiş Şeyleri Denemek İstiyoruz. Yakında Tekrar Görüşmek Ümidiyle.

Yaşam Kategorisi için tarafından 27 Temmuz 2017 tarihinde yayınlandı.

BDDK Banka ve Kredi Kartlarını İnternet Alışverişine Kapatıyor!

Günümüzde yaşı yeterli olanlar, hatta olmayan herkesin bile sahip olduğu banka ve kredi kartları çok yakın bir zamanda internet alışverişlerine kapatılacak.

BDDK yakın zamanda kapatacak

Mart ayında önemli bir duyuruda bulunan Banka Düzenleme ve Denetleme Kurumu, yaptığı duyuruda banka ve kredi kartı sahiplerinin kartları, otomatik olarak internet alışverişine kapalı duruma geleceğini duyurdu.

Elektronik dolandırıcılık olaylarında artış yaşanmasıyla birlikte böyle bir önlem alan BDDK, dolandırıcıların sadece kart bilgilerini almakla yetinmeyip, yüksek miktarlar kullanarak internet üzerinden kart sahibinden habersiz bir şekilde alışveriş yaptığını söyledi.

bddk

Kart sahiplerinin güvenli bir kart deneyimi yaşayabilmesi için önemli bir düzenleme yapılırken, düzenleme 17 Ağustos‘da yürürlüğe girecek.

Bu tarihten itibaren kartlarınız internet işlemlerine kapanacak ve kartınız hangi bankaya ait ise, mobil veya internet şubesinden kartınızı online alışverişe açtırmak için başvurabilirsiniz.

Yürürlük sadece şimdiki kart sahiplerine değil, ileride kart sahibi olacak olanlar için de geçerli. Yeni kart sahibi olan kullanıcılar da, kartlarını internet işlemlerine kapalı bir şekilde alacak.

İnternet işlemleri istenirse, kullanıcı bankadan onay alarak kartını internet işlemlerine açtırabilecek.