• BDDK Banka ve Kredi Kartlarını İnternet Alışverişine Kapatıyor!

  Yaşam Kategorisi için tarafından 27 Temmuz 2017 tarihinde yayınlandı.
  Hisle
  Helal Aşk Haha Şaşkın Üzgün Kızgın
  2121

  Günümüzde yaşı yeterli olanlar, hatta olmayan herkesin bile sahip olduğu banka ve kredi kartları çok yakın bir zamanda internet alışverişlerine kapatılacak.

  BDDK yakın zamanda kapatacak

  Mart ayında önemli bir duyuruda bulunan Banka Düzenleme ve Denetleme Kurumu, yaptığı duyuruda banka ve kredi kartı sahiplerinin kartları, otomatik olarak internet alışverişine kapalı duruma geleceğini duyurdu.

  Elektronik dolandırıcılık olaylarında artış yaşanmasıyla birlikte böyle bir önlem alan BDDK, dolandırıcıların sadece kart bilgilerini almakla yetinmeyip, yüksek miktarlar kullanarak internet üzerinden kart sahibinden habersiz bir şekilde alışveriş yaptığını söyledi.

  bddk

  Kart sahiplerinin güvenli bir kart deneyimi yaşayabilmesi için önemli bir düzenleme yapılırken, düzenleme 17 Ağustos‘da yürürlüğe girecek.

  Bu tarihten itibaren kartlarınız internet işlemlerine kapanacak ve kartınız hangi bankaya ait ise, mobil veya internet şubesinden kartınızı online alışverişe açtırmak için başvurabilirsiniz.

  Yürürlük sadece şimdiki kart sahiplerine değil, ileride kart sahibi olacak olanlar için de geçerli. Yeni kart sahibi olan kullanıcılar da, kartlarını internet işlemlerine kapalı bir şekilde alacak.

  İnternet işlemleri istenirse, kullanıcı bankadan onay alarak kartını internet işlemlerine açtırabilecek.

  Hisle
  Helal Aşk Haha Şaşkın Üzgün Kızgın
  2121

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER

  Facebook Yorumları

  Site İçi Yorumlar