Bedelli Askerlik 21 Güne Düşüyor — NelerOlduNeler

NelerOlduNeler.com Daha İyi Habercilik Adına Tasarımını ve Yayıncılık Politikasını Değiştiriyor. Türkiye'de Daha Önce Denenmemiş Şeyleri Denemek İstiyoruz. Yakında Tekrar Görüşmek Ümidiyle.

Gündem Kategorisi için tarafından 23 Temmuz 2018 tarihinde yayınlandı.

Bedelli Askerlik 21 Güne Düşüyor

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, bedelli askerlik durumu ile ilgili sürenin kısalacağı açıklamasını yaptı.

Bedelli askerlikteki 28 gün temel eğitimi, 21 gün olarak yeniden gözden geçirilmesini teklif edeceklerini açıkladı. Kararı son olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)‘nin vereceğini söyleyen Muş, ’15 bin ve 25 yaş’ kriterlerinde herhangi bir değişiklik olmayacağını açıkladı.

Bedelli askerlik ile ilgili açıklama geldi

“Bedelli askerlik hususunda 3 kriter önemli. 25 yaş, 28 günlük temel eğitim ve 15 bin ₺ bedel. Kamuoyu ve siyasetteki tartışmalar ile birlikte TSK’nın gelecek planları çerçevesinde, 28 günlük temel askerlikle ilgili teklifimiz bugün görüşülmekte. Biz teklifin 21 gün olarak yeniden gözden geçirilmesi için komisyona öneride bulunacağız.” açıklamalarını yapan Muş, açıklamalarına şöyle devam etti:

“Teklifle ilgili çalışmalara son halini TBMM verir. Müzakerelerde bizim teklifimiz, 28 günün 21 gün şeklinde yeni bir teklif olarak sunulmasıdır. Takdir milletvekillerinindir. Bedel ve yaşta bir değişiklik olmayacak; 25 yaş ve 15 bin ₺.” açıklamasını yaptı.