Binali Yıldırım'ın Eşi Semiha Yıldırım Kimdir ? — NelerOlduNeler

NelerOlduNeler.com Daha İyi Habercilik Adına Tasarımını ve Yayıncılık Politikasını Değiştiriyor. Türkiye'de Daha Önce Denenmemiş Şeyleri Denemek İstiyoruz. Yakında Tekrar Görüşmek Ümidiyle.

Genel Kategorisi için tarafından 26 Temmuz 2018 tarihinde yayınlandı.

Binali Yıldırım’ın Eşi Semiha Yıldırım Kimdir ?

Türkiye Cumhuriyeti’nin son başbakanı ve 28. Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı olan Binali Yıldırım kamera önünde olsa da eşi Semiha Yıldırım da halk tarafından merak ediliyor. Bu yazımızda Binali Yıldırım’ın eşi olan Semiha Yıldırım Hakkında bilgi vereceğiz.

Semiha Yıldırım kimdir ?

Semiha Yıldırım, 1954 yılında Erzincan ilinin Refahiye ilçesine bağlı Kayıköy köyünde doğmuştur. Tülin adında bir kız kardeşi vardır.

Binali Yıldırım ve çocukları

Binali Yıldırım’ın kızının düğününden bir kare.

Semiha Yıldırım, 1975 yılında Binali Yıldırım ile evlendi.

Binali – Semiha Yıldırım çiftinin Bülent, Erkam ve Büşra adında 3 çocukları vardır.

Semiha Yıldırım’ın mesleği

Semiha Yıldırım emekli bir öğretmendir.

İlk ve orta okuldan sonra öğretmen okulu okumuş buradaki eğitimini tamamladıktan sonra 1972 yılında öğretmenliğe başlamıştır. Mesleğine başladığında ilk görev yeri memleketi olan Erzincan’ın Refahiye ilçesi olmuştur. Türkiye’nin birçok yerinde görev yapan Semiha Yıldırım 1993 yılına kadar öğretmenlik görevini sürdürmüştür. Emekli olduktan sonra gönüllü eğitim projelerinde yer almış ve kendi adını taşıyan bir ilkokul vardır.