Bursa'da 'Kelepir' Diyerek Camiyi Satılığa Çıkardılar — NelerOlduNeler

NelerOlduNeler.com Daha İyi Habercilik Adına Tasarımını ve Yayıncılık Politikasını Değiştiriyor. Türkiye'de Daha Önce Denenmemiş Şeyleri Denemek İstiyoruz. Yakında Tekrar Görüşmek Ümidiyle.

Değişik, Türkiye Kategorisi için tarafından 1 Kasım 2017 tarihinde yayınlandı.

Bursa’da ‘Kelepir’ Diyerek Camiyi Satılığa Çıkardılar

İlginçliklerin bitmediği ülkemizde bu sefer de bir ibadethane satılığa çıkarıldı. Olay Bursa’da yaşandı. Cami yaptırıp, ahiretini kurtarmak isteyen 5 arkadaş toplanıp bir dernek kurdular. 2009 yılında kurulan Nilüfer Ticaret Merkezi Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği, Bursa’nın Nilüfer ilçesindeki Ticaret Merkezi’ne bir cami yaptırmak istiyordu.

Bu 5 arkadaş, belediyeden arsayı tahsis edip inşaata başladı. İnşaat devam ederken gerekli parayı buluruz ümidiyle devam eden çalışmalar, gerekli para bir türlü toplanamayınca durdu. Dernek, 7 yılda, 2.5 milyon lira toplayarak, 3.500 metrekare inşaat alanı olan caminin kabasını tamamlamıştı.

Bir ümit ticaret merkezindeki 1300 esnafı ziyaret eden dernek yöneticileri, gerekli para yine toplanamayınca camiyi satılığa çıkardılar. Satılığa ‘kelepir’ olarak çıkarılan cami, alıcılarını bekler vaziyette.

Alın ahiretiniz kurtulsun

Bitmemiş cami için 13 milyon lira talep eden dernek yöneticilerinden Halil Sağol, “Bugüne kadar 2.5 milyon lira topladık. 3.5 milyon liraya daha ihtiyaç var. ‘Satılık’ levhasını gören 105 kişi aradı. Bunlar, ‘Cami satılır mı?’ diye tepki veriyor. ‘Cami satılır’ kardeşim. Bu camiyi alan hem ahiretini kurtarır hem de dünyasını kurtarır” diye konuştu.

Ne yapar bilemem

Dernek yöneticisi Halil Sağol, “Şu anda ciddi olarak 3 alıcı var. Caminin ne olacağı alanın kendi insafına kalmış. Cami mi yapar, depo mu yapar orasını bilemem. Caminin 3.500 metrekare inşaat alanı var. Alacaklar gelsin görüşelim” dedi.

İlginizi Çekebilir