• Büyük Bir Kara Delik, Dünyaya Doğru Geliyor!

  Uzay Kategorisi için tarafından 30 Temmuz 2017 tarihinde yayınlandı.
  Hisle
  Helal Aşk Haha Şaşkın Üzgün Kızgın
  3

  Dünyaya doğru çok büyük bir kara delik yaklaşmakta. Astronomlar, bu kara deliğin dünyayı yok edebileceği yönünde oldukça önemli uyarılarda bulundular.

  Saniyede 110 kilometre hız ile yaklaşmakta olan kara delik, şu anda Andromeda Galaksisi’nde. Anromeda Galaksisi, Samanyolu Galaksisi’ne oldukça yakın ve kat kat büyük.

  kara delik

  Kara delik 4 milyar yıl sonra burada olacak

  Galaksilerin merkezlerinde büyük kütleli kara delikler vardır. Bu kara deliklerin etrafında yıldızlar dönerken, bir düzeni sürdürmeye devam eder. Buna rağmen, Andromeda ve Samanyolu Galaksisi arasında öyle bir çekim gücü var ki, kendilerini birbirlerine doğru çekmekteler.

  Uzay konularını ele alan bir web sitesinde yazılan bir makalede, “Samanyolu’nun merkezinde bir kara delik var. Üstelik sıradan bir kara delik değil. Güneşin kütlesinden 4.1 milyon kat daha yoğun kütleye sahip, devasa bir şey. Bu kara delik, Yay takım yıldızı doğrultusunda, sadece 26.000 ışık yılı mesafede bulunuyor. Ve şu an itibariyle tüm yıldızları ve yıldız sistemlerini paramparça ederek, aç bir köpek balığı gibi onların kütlelerini de kendi kütlesine katıyor.” cümlelerini kuruldu.

  Hisle
  Helal Aşk Haha Şaşkın Üzgün Kızgın
  3

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER

  Facebook Yorumları

  Site İçi Yorumlar