Cami'de 'Beş Vakit Namaz Bir Vakit Spor' — NelerOlduNeler

NelerOlduNeler.com Daha İyi Habercilik Adına Tasarımını ve Yayıncılık Politikasını Değiştiriyor. Türkiye'de Daha Önce Denenmemiş Şeyleri Denemek İstiyoruz. Yakında Tekrar Görüşmek Ümidiyle.

Değişik, Türkiye Kategorisi için tarafından 19 Kasım 2017 tarihinde yayınlandı.

Cami’de ‘Beş Vakit Namaz Bir Vakit Spor’

Dumlupınar Üniversitesi’nde beden eğitimi öğretmenliği eğitimi alan öğrenciler, eşine pek rastlanmamış bir proje başlattılar. Öğrenciler ‘topluma hizmet uygulamaları’ dersi için gerçekleştirdikleri projeye ‘beş vakit namaz bir vakit spor’ adını verdi.

Cami cemaatine spor programı uygulamaya başlayan öğrenciler, böylelikle özellikle yaşlı amcalarımızın zinde kalmalarını ve daha rahat ibadet etmelerini sağlamak istiyorlar.

Uygulamaya pilot olarak Yunus Emre Mahallesi’ndeki Mescid-i Aksa Camisi’nde başlandı.

Oğuzhan Buluşlu, Yunus Ulucan ve Recep Karademir isimli gençler bu projelerinde cemaatten büyük destek görüyor.

Projeyle yaşlılara spor yaptırmayı amaçladıklarını ifade eden Buluşlu, Anadolu Ajansı’na şöyle konuştu:

“Uygulamamız kapsamında yakın çevremizde bulunan dört camimizde projemizi başlattık. Camiye gelen yaşlılarımız, emeklilerimiz spor yaparak daha sağlıklı birer bireyler olsun diye bu doğrultuda çalışma yapıyoruz. Yaklaşık bir aydır projemiz başladı ama çevre camilerimizde bunu devam ettireceğiz. Projemiz Diyanet ve Müftülük onaylı. Bununla ilgili okul yönetimimizden de olumlu tepkiler aldık. Bu yönde çalışmalarımız devam edecek ve inşallah yaşlılarımıza sporu sevdirecek ve daha çok spor yapmalarını sağlayacak çalışmalar yaparak vatanımıza ve milletimize hayırlı olmaya çalışacağız inşallah.”