CHP'li Milletvekilleri Cumhurbaşkanlığı Adaylıklarını Açıkladılar — NelerOlduNeler

NelerOlduNeler.com Daha İyi Habercilik Adına Tasarımını ve Yayıncılık Politikasını Değiştiriyor. Türkiye'de Daha Önce Denenmemiş Şeyleri Denemek İstiyoruz. Yakında Tekrar Görüşmek Ümidiyle.

Siyaset Kategorisi için tarafından 20 Nisan 2018 tarihinde yayınlandı.

CHP’li Milletvekilleri Cumhurbaşkanlığı Adaylıklarını Açıkladılar

Cumhurbaşkanlığı Seçimleri’ne vatandaş aday olabiliyor ama bunun için 100.000 imza şartı aranıyor. Durum böyle olunca imza toplama kampanyası eşliğinde adaylıklarını açıklayan vatandaşlar oldu. Partilerden de milletvekili seviyesinde adaylıklar geldi.

CHP’den Öztürk Yılmaz ve Didem Engin, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olduklarını açıkladılar.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, 24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olduğunu açıklayarak,

“Milli iradeye komplo kurulmasına izin vermeyiz, Genel Başkanımıza da düşüncelerimi açtım. Genel Başkanımızın aday olması durumunda kendisini sonsuz destekleyeceğim. Aday olmaması halinde ve partimizin ilgili organlarının bu görevi bana tevdi etmesi halinde adayım. Artık kenardan aday olunmaz, tavşan aday olunmaz. Burası er meydanıdır. Bunu olabilecek insanların ortaya çıkması gerekiyor. Kimseden korkum yok, veremeyecek tek bir hesabım yok. Ben CHP önünde boynumun bükük olmasını istemiyorum. Ağlamak istemiyorum. 25 Haziran’da yeni bir yaza uyanmak istiyorum” dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Didem Engin de 24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olduğunu açıklayarak,

“Ülkemiz iki ay sonra tarihinin en önemli seçimini yapacaktır. 16 yıldır ülkemizi tek başına yöneten iktidar partisi, Meclis çoğunluğuna rağmen ülkemizi artık yönetemez duruma düştüğünü, OHAL’den medet umarak, baskın bir seçim kararıyla itiraf etmiştir. Ekonomide, dış politikada, eğitimde, tarımda, teknolojide ülkemizin içinde bulunduğu karanlık tabloya ışık tutacak bir yol haritasıyla Cumhuriyet Halk Partisi’nden Cumhurbaşkanlığı aday adaylığımı basın toplantısı ile açıklayacağım” dedi.