Cihatçı Eş: "İlk Eşimin Cep Telefonunda Seks Köleleri İçin Bir Uygulama Vardı" — NelerOlduNeler

NelerOlduNeler.com Daha İyi Habercilik Adına Tasarımını ve Yayıncılık Politikasını Değiştiriyor. Türkiye'de Daha Önce Denenmemiş Şeyleri Denemek İstiyoruz. Yakında Tekrar Görüşmek Ümidiyle.

Dünya Kategorisi için tarafından 4 Temmuz 2017 tarihinde yayınlandı.

Cihatçı Eş: “İlk Eşimin Cep Telefonunda Seks Köleleri İçin Bir Uygulama Vardı”

ABD öncülüğündeki Suriye Demokratik Güçleri (SDG)’nin Rakka Operasyonu sürüyor. Kente doğru ilerleme sürdükçe, insanlar aileleriyle birlikte buradan kaçıyor. Kentten kaçan kişilerin çoğu Ayn İsa’nın dışında kurulan kampa geliyor. Fakat kampaların da halinin iyi olduğu söylenemez. IŞİD’den kaçan insanlar kamplarda yazın sıcağı ve çölün tozu toprağı içinde hayatlarını sürdürmeye çalışıyor.

Ayn İsa kampında sadece örgütten kaçan değil, kendi rızasıyla IŞİD yönetimi altında yaşamayı tercih etmiş insanlar da var.

Kampın bir bölümü IŞİD savaşçılarının eşleri ve çocuklarına ayrılmış. Bu grup tabi ki kamp içinde pek sevilmiyor.

Nur adındaki kadından da onlardan biri. Nur, Rakka’da IŞİD için savaşan eşine katılabilmek için Lübnan’dan iki yıl önce ayrılmış. Eşi öldüğünde de Tunuslu biriyle evlenmiş.

Ve böylece bir nevi ayrıcalıklı olan bir grubun arasına katılmış: Yabancı savaşçıların eşleri.

IŞİD’in esir aldığı binlerce Ezidi kadını seks kölesi yapmasından ise hiç hazzetmemiş görünüyor:

“Eşler ve seks köleleri arasında tansiyon her zaman yüksekti.

“Hatta bazıları bu yüzden boşandı. Seks köleleri için çok fazla para harcıyorlardı, onlara en iyi makyaj malzemesini, kıyafetleri, aksesuarları alıyorlardı.

“İlk eşimin cep telefonunda bir uygulama vardı. Seks köleleri için bir pazardı. Seks kölelerinin en güzel makyajlı ve kıyafetli fotoğraflarını paylaşıyorlar ve 2 bin dolar, 3 bin dolar gibi fiyatlar koyuyorlardı. Bir bakirenin değeri ise 10 bin dolardı.”

İngiliz Daily Mirror’da yer alan haberde de, kadınların 2014’te ‘halifeliğini’ ilan eden ve yakın zamanda öldüğü iddiaları dünya gündemini meşgul eden Ebubekir el Bağdadi’yi arzuladığı ve ona özel ilgi duyduğu belirtildi.

Kaynak: BBC