Çin Devlet Başkanı Orduya Seslendi: Ölümden Korkmayın Savaşa Hazır Olun — NelerOlduNeler

NelerOlduNeler.com Daha İyi Habercilik Adına Tasarımını ve Yayıncılık Politikasını Değiştiriyor. Türkiye'de Daha Önce Denenmemiş Şeyleri Denemek İstiyoruz. Yakında Tekrar Görüşmek Ümidiyle.

Dünya Kategorisi için tarafından 7 Ocak 2018 tarihinde yayınlandı.

Çin Devlet Başkanı Orduya Seslendi: Ölümden Korkmayın Savaşa Hazır Olun

Çin Devlet Başkanı Şi bölgede jeopolitik sorunlar ele alınırken ordusuna “savaşa hazır olun” savaşmaktanda korkmayın mesajında bulundu. Şi’nin çarşamba günündeki Hebei Vilayetinde olan Çin Halk Kurtuluş Ordusu Merkez Komutanlığı’nda orduya savaşa yönelik çağrılarda bulundu. Ordusundan askeri teknolojik gelişmeleri hızlandırmalarını ve daha fazla araştırma yapmalarını istedi.

2 milyonluk askeri orduya sahip olan Çin en büyük silahlı askeri personele sahip ve en büyük asker kapasitesi olan bir güçlü yapıdadır. Ordunun modernleşme süreci ve Asya’daki jeopolitik sorunların hızlanmasındaki süreçte ABD’nin stratejisinin Çin tehdidine karşı şekillendirmiş olmasıdır.

Çin’de çıkan haberlere göre, ülkenin dört bir yanındaki binlerce askerin de Şi ile iletişime geçmesi için hazırlıklar yapılmaktadır. Gerek Kuzey Kore lideri Kim Jong-Un gerekse ABD Başkanı Donald Trump’ın yaptığı tehdit niteliğindeki açıklamalar ülkedeki gerginliği bir nebze daha arttırıyor.