Cüneyt Çakır'dan Yeni Skandal — NelerOlduNeler

NelerOlduNeler.com Daha İyi Habercilik Adına Tasarımını ve Yayıncılık Politikasını Değiştiriyor. Türkiye'de Daha Önce Denenmemiş Şeyleri Denemek İstiyoruz. Yakında Tekrar Görüşmek Ümidiyle.

Spor Kategorisi için tarafından 11 Kasım 2017 tarihinde yayınlandı.

Cüneyt Çakır’dan Yeni Skandal

Tottenham-Real Madrid maçının ardından maçın ‘katili’ olarak adlandırılan ve büyük eleştirilere maruz kalan Cüneyt Çakır yeni bir skandala daha imza attı. FIFA kokartlı milli hakem, İsveç’in İtalya’yı 1-0 mağlup ettiği FIFA 2018 Dünya Kupası Playoff mücadelesinde verdiği kararlar ile İtalyanları çıldırttı.

Maçın ardından Teknik Direktör Ventura ile tecrübeli stoper Bonucci Cüneyt Çakır’a verdiği kararlar sonrasında büyük tepki gösterdi. Ventura “Umarım hakemin İsveç’e verdiği izni Milano’da bize de verirler. Bu derece önemli bir maçta yönetimi böyle yapamazsın. Maçın hakkı en az beraberlikti. Tekrarlıyorum, bu seviyenin hakemi daha dikkatli olmalıydı” ifadelerini kullandı.

Burnum kırıldı

Tecrübeli stoper Leonardo Bonucci ise maç sonrasında “Maçın 30. saniyesinde Toivonen, burnuma dirsek attı ve burnum kırıldı. Toivonen oyundan atılmalıydı. Söyleyecek çok şey yok. Daha büyük bir hakem, İsveç’ten en az 1 oyuncuyu atardı” diyerek Cüneyt Çakır’a yakındı.