Davada 7. Güne Girildi Reza Zarrab'dan İtiraflar Devam Ediyor: Evet Yalan Söyledim — NelerOlduNeler

NelerOlduNeler.com Daha İyi Habercilik Adına Tasarımını ve Yayıncılık Politikasını Değiştiriyor. Türkiye'de Daha Önce Denenmemiş Şeyleri Denemek İstiyoruz. Yakında Tekrar Görüşmek Ümidiyle.

Gündem Kategorisi için tarafından 7 Aralık 2017 tarihinde yayınlandı.

Davada 7. Güne Girildi Reza Zarrab’dan İtiraflar Devam Ediyor: Evet Yalan Söyledim

Kendisine yöneltilen 7 suçlamayı da kabul eden ve savcılık ile işbirliğine giderek tanıklık yapmayı kabul eden Zarrab, duruşmanın 7. gününde ifade vermeye devam etti.

Reza Zarrab, kendisinden sonra Hakan Atilla’nın tutuklanmasına şoke olduğunu dile getirdi.

Halk Bankası çalışanlarının büyük bir kısmının yaptığı işin bütün detaylarını bilmediğini belirten Reza Zarrab, yaptığı ‘hayali ticaret’ konusunda Halk Bankası çalışanlarına yalan söylediğini anlattı. Zarrab: “Bankada ne ticareti yaptığımızı bilen bir üst düzey vardı. Alt kademe ne yaptığımızı bilmiyordu.[…] Bilmeyen insanlara yalan söylediğim kesinlikle doğrudur. dedi.

Zarrab öte yandan Atilla’nın ise sahte gıda ticareti sisteminin gelişmesine ve çalışmasına katkıları olduğunu iddia etti.

Zarrab, “Atilla Bey’in gerçek gıdanın fiziksel olarak gitmeyeceği hakkında hiçbir fikri yoktu.” dedi. Gıda ticaretine ilişkin “Atilla’ya yalan söylediniz?” sorusuna ise “Doğrudur, evet yalan söyledim.” şeklinde cevap verdi.

Hakan Atilla gazetecilerle çok kısa sohbet etti.

Duruşmaya kısa bir ara verildiğinde Atilla, gazetecilerin kendisine yönelttiği sorulara kısa yanıtlar verdi.

“İyiyim” diyerek sözlerine başlayan Atilla, avukatlarının savunmasına ilişkin ise onların belirli bir strateji izlediklerini söyledi.

Kendisinin daha konuşmadığını belirten Atilla, avukatlarından memnun olduğunu da sözlerine ekledi.