Devlet Bahçeli Neden Evlenmedi? — NelerOlduNeler

NelerOlduNeler.com Daha İyi Habercilik Adına Tasarımını ve Yayıncılık Politikasını Değiştiriyor. Türkiye'de Daha Önce Denenmemiş Şeyleri Denemek İstiyoruz. Yakında Tekrar Görüşmek Ümidiyle.

Genel Kategorisi için tarafından 26 Temmuz 2018 tarihinde yayınlandı.

Devlet Bahçeli Neden Evlenmedi?

Devlet Bahçeli’nin özel hayatı herkes tarafından biraz merak edilmiştir. Ülkücü Hareket 1980 yılı öncesinde tanınan isimlerinden olan Oğuzhan Cengiz‘in yazmış olduğu “Türkmen Beyi Devlet Bahçeli” kitabında, Bahçeli’nin özel yaşantısına dair bilgiler mevcut.

Bahçeli’nin kitapta evlilik için geçen sözleri tam olarak şöyle; “Bu bir kader meselesidir, üzerine tartışma da yapılmaz, keşke demek de olmaz. Pişmanlık demeyelim ama aile kurulsaydı olurdu.”. Gazi Üniversitesi eski rektörlerinden olan Prof. Rıza Ayhan Bahçeli için, “Son derece yakışıklı ve titiz giyinen biriydi.” ifadelerini kullanıyor. Evliliği konusuna tekrar gelecek olursak eğer; “Biz Devlet Bey’le neredeyse 18 saat beraber olduğumuz için biliyorum, başka şeylere vakit ayırmazdı. Bazen laf atardık: ‘Hocam bir evlilik yapsanız da bizim de önümüz açılsa.’ derdik. O da: ‘Benim hayatım belli. Ya partiye ya ocağa ya da eve giderim. Benim şansım kalmadı; artık bu iş sizin gayretinizde, hizmetinizde.’ diye espriler yapardı. İşini büyük bir özenle, gayretle yaptığı için, evliliğe fırsatı olmadı diyebiliriz.”

Ülkü Ocakları’nın eski genel başkanlarından olan Şefkat Çetin ise, Bahçeli’nin her bütün izdivaç denemelerinde olağanüstü olayların meydana geldiğini söylemiş.  Eğer nasıl durumlar diye sorarsanız, durun size Şefkat Çetin’in ağzından anlatalım: “Annesi, evlilik işini pratiğe geçirecekti; ancak, rahmetli oldu. Kendisi seçim gezisindeyken annesinin vefat haberini aldı. Başbuğumuz’la birlikte Osmaniye’de cenaze namazına katıldı. Başka bir evlilik denemesinde de 1991 seçimleri araya girdi.”