• Dünyadaki Genetiği Değiştirilmiş İlk Köpek Long Long Dünyaya Geldi

  Bilim, Teknoloji Kategorisi için tarafından 10 Temmuz 2017 tarihinde yayınlandı.
  Hisle
  Helal Aşk Haha Şaşkın Üzgün Kızgın
  421

  Pekin’de bir biyoteknoloji şirketi Sino Gene‘den bilim insanları, kısa bir süre önce Long Long isimli genetiği değiştirilmiş klon bir beagle köpeği oluşturdular. Kendisinin de genetiği değiştirilmiş bir ebeveynden meydana gelen Long Long, türünün ilk örneği.

  Bir ilk

  28 Mayıs’ta doğan Long Long’un babası Apple’da aynı şekilde Aralık 2016’da laboratuvarda dünya ya gelmişti. Laboratuvarda ayarlanan Apple, dünyadaki genetiği kısmen değiştirilmiş ilk köpek olarak kayıtlara geçti.

  long long

  Long Long, babası Apple‘a göre çok daha gelişmiş özelliklere sahip. Genetiği değiştirilmiş “süper köpek” lakaplı beagle türü köpek, normal köpeklere göre çok daha iyi koku alma yeteneğine sahip. Bağışıklığı ve kemik yapısı daha iyi olarak oluşturulan bu köpekler, büyüdüklerinde polis uygulamaları gibi durumlarda kullanılmaları gibi özel durumlarda bulunmaları için geliştirildi.

  long long    long long

  Güney Koreli bilim insanları, 2005 yılından beri köpek klonlama çalışmalarının devam ettirildiğini söylese de, genetiği değiştirilmiş köpek ilk defa Çin’de bulunan Sino Gene laboratuvarında tasarlandı.

  Hisle
  Helal Aşk Haha Şaşkın Üzgün Kızgın
  421

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER

  Facebook Yorumları

  Site İçi Yorumlar