Dünyanın En Küçük Bilgisayarı Omega2, Türkiye'ye Giriş Yapıyor — NelerOlduNeler

NelerOlduNeler.com Daha İyi Habercilik Adına Tasarımını ve Yayıncılık Politikasını Değiştiriyor. Türkiye'de Daha Önce Denenmemiş Şeyleri Denemek İstiyoruz. Yakında Tekrar Görüşmek Ümidiyle.

Teknoloji Kategorisi için tarafından 2 Temmuz 2017 tarihinde yayınlandı.

Dünyanın En Küçük Bilgisayarı Omega2, Türkiye’ye Giriş Yapıyor

Geçtiğimiz yıl tanıtılan Onion Omega2, uygun bütçesi ve minimal boyutu ile Raspberry Pi‘a karşı bir seçenek olmuştu. Kickstarter ve Indegogo‘da başarı sağlayarak 1.5 milyon dolar destek toplayan Onion, Omega2 isimli mini bilgisayarı Türkiye’de satışa çıkarıyor.

Raspberry Pi ve onun gibi bir çok mini bilgisayardan da küçük boyutlara sahip olan Omega2, sadece 4 cm büyüklüğünde. Linux işletim sistemli olan Omega2, üzerinde Wi-Fi, SD kart ve  depolama alanı gibi özellikler bulunduruyor.

Omega2 Sadece 40 TL!

İnternet odaklı projeler için bütünüyle uygun olan Omega2, kendi üzerinde özel bir uygulama mağazası da içeriyor. Tak çalıştır modeli ile kolayca kullanılabilen Omega2, aynı zamanda Arduino ile tümleşik bir şekilde çalışabiliyor.

Oldukça küçük boyutları ile bir çok özelliği üzerinde bulunduran Omega2, 580 Mhz işlemci, 64 MB RAM, 16 MB depolama alanı, USB 2.0 girişi ve 15 GPIO pinine sahip. Daha güçlü özelliklere sahip Omega2 Plus isimli farklı bir sürümü de mevcut.

İlginizi Çekebilir