Erdoğan: Kur Aşağı Kur Yukarı Geçin Bu İşleri — NelerOlduNeler

NelerOlduNeler.com Daha İyi Habercilik Adına Tasarımını ve Yayıncılık Politikasını Değiştiriyor. Türkiye'de Daha Önce Denenmemiş Şeyleri Denemek İstiyoruz. Yakında Tekrar Görüşmek Ümidiyle.

Ekonomi Kategorisi için tarafından 30 Mart 2018 tarihinde yayınlandı.

Erdoğan: Kur Aşağı Kur Yukarı Geçin Bu İşleri

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda konuştu. Konuşmasında, Türk Lirası’nın değer kaybı hakkında da açıklamalarda bulundu.

“Kur aşağı kur yukarı geçin bu işleri”

Cumhurbaşkanı’nın konuşmasındaki, ‘kurlar’ hakkındaki bölümü:

“Kur aşağı kur yukarı. Geçin bu işleri. Türkiye’nin ekonomisi ortadadır. Ortalama olarak 7.4’ü yakaladık mı? Yakaladık. Demek ki sizin koyduğunuz kuralların hiçbiri gerçek değil. Teori başka bir şeydir, pratik başka bir şeydir.

Dünyanın Amerika ve Çin arasında baş gösteren ticaret savaşının sancıları ile kıvrandığı dönemde Türk ekonomisini zayıf göstermeye çalışarak huzursuzluk çıkarmaya çalışanlar art niyetlidir. Biz kendimize bakacağız, başarıya kilitleneceğiz. Döviz kurunu öcü gibi kullanarak milletimizin kafasını karıştırmaya çalışanlara kötü haber vereyim. Türkiye 2018’de yüksek büyüme oranları ile üzerinde oynanmaya çalışan oyunları bir kez daha bozacak, haberiniz olsun. Uluslararası yatırımcılara sesleniyorum, kapımız size sonuna kadar açıktır, endişe etmeyin.

Hükümetimiz her kesime destek verecek yeni bir paketin çalışması içindedir. Lütfen Türkiye’ye güvenin, bozgunculara, dedikoduculara prim vermeyin. Hükümetimiz üreten, çalışan, istihdam oluşturan herkesin yanındadır. Bunu da böyle bilin.”