Esenyurt Belediyesi, Ülkesine Dönen 35 Suriyeliyi Mehteranla Uğurladı — NelerOlduNeler

NelerOlduNeler.com Daha İyi Habercilik Adına Tasarımını ve Yayıncılık Politikasını Değiştiriyor. Türkiye'de Daha Önce Denenmemiş Şeyleri Denemek İstiyoruz. Yakında Tekrar Görüşmek Ümidiyle.

Türkiye Kategorisi için tarafından 28 Mart 2018 tarihinde yayınlandı.

Esenyurt Belediyesi, Ülkesine Dönen 35 Suriyeliyi Mehteranla Uğurladı

Fırat Kalkanı ve Zeytindalı Harekatı ile Fırat’ın batısını terörden temizleyen Mehmetçik, bölgede güven tesis etti. Başarılı harekatlar sonunda mülteci konumundaki Suriye vatandaşları yavaş yavaş topraklarına dönmeye başladı.

Esenyurt Belediyesi de ülkesine dönen, Suriyeli 3 aile için tören düzenledi.

35 kişinin uğurlandığı, Mehter marşları ile başlayan törende konuşma yapan Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe, 20 Ailenin daha Suriye’ye dönmek için beklediğini ifade etti. Başkan Alatepe, ” Cumhurbaşkanımız’ın bir söylemi yerine geldi. Buradan ilk etapta üç ailemizi, birisini Afrin’e ikisi Cerablus’a gidecek şekilde organizasyonumuz yapıldı. Yaklaşık olarak 140 bin Suriyeliyi barındıran bir ilçeyiz. Aynı camiye aynı okula beraber gittik. Evlerine dönerken gönül rahatlığı ile gidiyorlar, biliyorlar ki orada Türk Askeri var” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından otobüslere binen Suriyeliler zeytin dalları ile uğurlandı. Suriyelilerin bindiği otobüsün önünde ise “Her şey için teşekkür ediyoruz biz evimize dönüyoruz” pankartı asılıydı.