Eski Telefonlarınız Artık Para Üretiyor — NelerOlduNeler

NelerOlduNeler.com Daha İyi Habercilik Adına Tasarımını ve Yayıncılık Politikasını Değiştiriyor. Türkiye'de Daha Önce Denenmemiş Şeyleri Denemek İstiyoruz. Yakında Tekrar Görüşmek Ümidiyle.

Teknoloji Kategorisi için tarafından 31 Ekim 2017 tarihinde yayınlandı.

Eski Telefonlarınız Artık Para Üretiyor

Günümüzde oldukça yaygın olan akıllı telefonları kullanma sürelerimiz farklılık göstersede işin aslında çoğumuz bir kaç yıl  sonunda bir üst modelini almak için telefon değiştirmek istiyoruz. Yeni telefon aldıktan sonra eskisinide rafa kaldırdığımız bir  gerçek.

Olası durumlara karşı sakladığımız telefonlarımızı da kullanmıyoruz ayrıca.Böylece raflara kaldırdığımız telefonlarımızda e-atık niteliğine bürünüyor.Bu sebepten dolayı dev akıllı telefon firması Samsung eski akıllı telefonlara nitelik kazandırmak  için ‘yukarı dönüşüm’ projesinin altına imza attı.

Yeni fikirler yaratan Samsung geçtiğimiz günlerde San Francisco’da gerçekleştirilen bir konferansında eski telefonları işe yarar hale getirebilecek birkaç fikri tanıttı.

Samsung, eski akıllı telefonlara yeni işlevler kazandırmak amacıyla bir ‘yukarı dönüşüm’ girişimi başlatacak. Örneğin; fotoğraftaki kripto para madenciliği yapan cihaz, 40 adet eski Galaxy S5 ile çalışıyor. Cihaz, Samsung’un bu girişim için geliştirdiği yeni bir işletim sistemi kullanıyor.

Samsung kripto para madenciliği yapan cihazlar hakkında detaylı bilgi vermedi fakat alınan bilgilere göre 8 adet Galaxy s5 normal bir masaüstü bilgisayardan daha iyi kripto madenciliği yapabiliyor.