• Üstad Kemal Sunal’ın Vefatının Yıldönümü Sebebiyle Hakkında Az Bilinenler

  Kültür, Sinema Kategorisi için tarafından 3 Temmuz 2017 tarihinde yayınlandı.
  Hisle
  Helal Aşk Haha Şaşkın Üzgün Kızgın
  4

  Bugün 3 Temmuz, Kemal Sunal’ın Balalayka filmi için Batum’a gitmek üzere bindiği uçakta hayatını kaybettiği tarih. Yeşilçam ve Türk sinemasının en önemli sanatçılarından olan Üstad Kemal Sunal’ı özlem ve hasret ile anıyoruz. Biz de Üstad’ın ölüm yıldönümü sebebiyle kendisi hakkında az bilineneleri derledik. Mekanı Cennet olsun.

  Liseyi 11 Yılda Bitirdi

  Kemal Sunal, Vefa Lisesini tam 11 yılda bitirdi. Kemal Sunal sonraları bu uzun eğitimi hakkında bahisler açıldığında da espriler yapmış ve ‘ne yapayım okumayı çok seviyorum’ demiştir. Ayrıca Sunal, Müjdat Gezen ve Uğur Dündar ile okul arkadaşıdır.

  Ulvi Uraz’ı İdölü Olarak Görür ve Örnek Alırdı

  Ulvi Uraz, Türk tiyatro ve sinema oyuncusu ayrıca yönetmendir. Kurduğu topluluklarda Türk tiyatrosunun birçok tanınmış oyuncusu yetişmiştir.

  Evde Kostümleriyle Gezerdi

  Kemal Sunal, rollere daha iyi girebilmek için evde bile kostümleriyle dolaşmıştır. Hatta birkaç davete de o günlerde çektiği filmlerdeki kostümleriyle gitmiştir.

  Kendisi Hakkında Tez Yazmıştır

  Oyunculuk sebebiyle yarım kalan üniversite hayatına, daha sonra çıkan af ile tekrar dönmüştür. Kimse yazmayacak bari ben yazayım diyerek 1998 yılında ise ‘Radyo Ve Televizyonda Kemal Sunal Güldürüsü’ adlı tez yazmıştır. Bu tezle Yüksek Lisans diplomasını kazanmıştır.

  En Sevdiği Şarkı ‘Gökyüzünde Yalnız Gezen Yıldızlar’

  Bazenleri Ciguli Taklidi Yapardı

  Kemal Sunal’ın eşi Gül Hanım, Kemal Sunal’ın bazı sabahlar çok neşeli bir şekilde sofraya gelirken Ciguli taklidi yaparak bütün aileyi neşelendirdiğini söylüyor.

  Kendisi bizim için çok değerliydi, nur içinde yatsın.

  Hisle
  Helal Aşk Haha Şaşkın Üzgün Kızgın
  4

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER

  Facebook Yorumları

  Site İçi Yorumlar