Facebook Kamera'ya GIF Oluşturma Özelliği — NelerOlduNeler

NelerOlduNeler.com Daha İyi Habercilik Adına Tasarımını ve Yayıncılık Politikasını Değiştiriyor. Türkiye'de Daha Önce Denenmemiş Şeyleri Denemek İstiyoruz. Yakında Tekrar Görüşmek Ümidiyle.

Teknoloji Kategorisi için tarafından 15 Temmuz 2017 tarihinde yayınlandı.

Facebook Kamera’ya GIF Oluşturma Özelliği

Facebook, mobil uygulamasının kamera bölümünde yenilik yaparak GIF oluşturma özelliği ekledi. Facebook, getirdiği yenilik ile büyük bir hamle yaparak, hızlı bir GIF oluşturmak için alternatif bir hale geldi. GIF oluşturma özelliğini, mobil uygulamanın sol üst köşesindeki kameraya tıklayıp sağa kaydırarak kullanılabilir.

Kamera bölümüne geldikten sonra iki seçenekten birinde GIF oluşturma şansı vererek, aynı zamanda GIF’lere filtre ve çerçeve ekleme şansı da veriyor. Kullanıcılar arasında popüler olan Prisma‘nın efektlerini GIF özelliği ile kullanabilirsiniz.

facebook

Sadece Facebook için

Kullanıcılar için sıkıntı olacak tek şey, GIF’lerin sadece kendi ortamında paylaşılabilmesi. Hikayeler ve sayfalarda kullabileceğimiz özelliği, başka yerde kullanamıyoruz. GIF konusunu ilerletirken, geçtiğimiz ay yorumlar için GIF özelliğini getirmişti.

GIF özelliğini şimdilik sadece Android uygulaması için geçerli olan bu özelliğin, IOS platformu için ne zaman geleceği bilinmiyor.