Filistinliler'den İsrail'in İdam Cezasına Tepkiler Yağmaya Devam Ediyor — NelerOlduNeler

NelerOlduNeler.com Daha İyi Habercilik Adına Tasarımını ve Yayıncılık Politikasını Değiştiriyor. Türkiye'de Daha Önce Denenmemiş Şeyleri Denemek İstiyoruz. Yakında Tekrar Görüşmek Ümidiyle.

Dünya Kategorisi için tarafından 6 Ocak 2018 tarihinde yayınlandı.

Filistinliler’den İsrail’in İdam Cezasına Tepkiler Yağmaya Devam Ediyor

İsrail’in yasa dışı tasarısı olan Filistinlileri idam cezası, İsrail Parlementosunda yüksek oy ile kabul edilmesi sonucunda Filistinliler tepki gösterdi.

Gazze ve Batı Şeria’daki Filistin halkı İsrail Parlementosunda 2 kere daha oylanması gerektiği yasa dışı tasarının uluslararası anlaşmalara uygun olmadığını ve insan haklarını ihlal ettiğini vurgulayarak karşı çıktığını belirtti.

Gazzeli Esad el-Beyruti İsrail’in böyle bir yasa çıkarmasını devlet terörünü fiilen uygulanması tüm uluslararası yasalarının ve insan haklarının ihlali olarak değerlendirdi.

İsrail hapishanelerinde Filistinli tutuklulara yönelik baskıcı politikanın devam etmesine daha güçlü bir şekilde karşılık verilmesi gerektiğini aktaran Beyruti, Arapların suskunluğunun İsrail’e Filistinli tutuklulara yönelik işlediği suçlara devam etmesi için yeşil ışık yaktığına işaret etti.

İsrail hapishanelerinden serbest bırakılanlardan Abdunnasır Fervane de İsrail’in Filistinli tutuklular hakkındaki yasa tasarısının tek amacının, Filistinlileri caydırmak ve İsrail’e karşı gelmelerini engellemek olduğunu, doğru olmayan bu tasarıyı kabul etmediklerini açıkladı.