Galatasaray UEFA Tarafından En İyi Türk Takımı Seçildi — NelerOlduNeler

NelerOlduNeler.com Daha İyi Habercilik Adına Tasarımını ve Yayıncılık Politikasını Değiştiriyor. Türkiye'de Daha Önce Denenmemiş Şeyleri Denemek İstiyoruz. Yakında Tekrar Görüşmek Ümidiyle.

Spor Kategorisi için tarafından 1 Ocak 2018 tarihinde yayınlandı.

Galatasaray UEFA Tarafından En İyi Türk Takımı Seçildi

Tarihinde birçok başarıya ulaşmış olan Galatasaray UEFA’nın internet sitesinden açıklamış olduğu en iyi Avrupa takımları listesinde ilk 20 ye girmeyi başardı. Takımların kazandığı ve kaybettiği maç sayılarına, katıldıkları turnuvalara, kazandıkları kupa sayılarına, attıkları ve yedikleri gol sayısına göre hazırlanan listede İspanyol devi Real Madrid en başarılı kulüp sıralamasında 1.sırada yer aldı.

Listede en başarılı Türk takımı ise 20.sırayla Galatasaray yer aldı. Sarı kırmızılar 24 kez boy gösterdiği bu organizasyonda 163 maçta 56 galibiyet, 40 beraberlik ve 67 yenilgi aldı. Kalesinde 250 gol görürken bu gollere karşılık rakip fileleri 207 kez havalandırdı.

Listede yer alan diğer Türk takımları ise Fenerbahçe 47, Beşiktaş 51, Trabzonspor 113, Medipol Başakşehir 302, Sivasspor 374, Bursaspor ise 433.sırada yer aldı.