Game of Thrones 2. Fragman Detaylı İnceleme [Görünmeyenler] — NelerOlduNeler

NelerOlduNeler.com Daha İyi Habercilik Adına Tasarımını ve Yayıncılık Politikasını Değiştiriyor. Türkiye'de Daha Önce Denenmemiş Şeyleri Denemek İstiyoruz. Yakında Tekrar Görüşmek Ümidiyle.

Game of Thrones Kategorisi için tarafından 30 Haziran 2017 tarihinde yayınlandı.

Game of Thrones 2. Fragman Detaylı İnceleme [Görünmeyenler]

“Yeni sezon ne zaman başlayacak?”, “Bu kadar ara mı verilir?” , ”Kimi sevdiysek öldü be abi!” Evet gönlümüzün efendisinden Game of Thrones’ten bahsediyorum. Uzun bir aradan sonra bize Yaz’ın ortasında Kış’ı yaşatmak için geri döndüler 😀 “Winter is Coming” diye diye “Winter is Here” kısmına geçtik çok şükür. Bu uzun süreçte yapım ekibi sağ olsun bizi videolarla, resimlerle ve bir o kadar da sızıntılarla yeni sezona hazırladı. Şimdi ise lafı daha da uzatmadan son fragmanı incelemeye geçiyorum.

1-) Fragmanın açılışını Sansa ile yapıyoruz. Baelish (Serçeparmak)’in ona ”Kuzeyde savaşma…Güneyde savaşma… Her yerde,  her zaman savaş. Durmadan… Hep kafanda…”dediğini görüyoruz. Anlaşılan hala pezevenkliğinden ödün vermeyen Baelish Sansa ile Jon’un arasını bozmakta kararlı gibi. Daha geçtiğimiz sezon “Sadece bir aptal Serçeparmak’a inanır.” diyen Sansa sözünde durur mu sizce?

 • Gittikçe güzelleşiyor bu kız <3

2-) Sur’un kapılarının açıldığını görüyoruz. Bran ve Meera Duvar’a geldiğine göre artık toplayın şu Stark ailesini zalim senaristler.

3-)The King in the North!!!The King in the North!!! Kuzeyin Kralı Jon Snow yerinde duramamış olacak ki ekibini toplayıp Sur’un kuzeyine önemli bir görev için geçmiş anlaşılan. (Sızdığı söylenen senaryoda Krallığa tehlikeden bahsetmek için akgezen-wight getirecekleri söyleniyordu. Ama Sur’un güçlü büyülerle korunduğunu düşünürsek ben buna ihtimal vermiyorum. Belki Gece Kralı’nın eline geçmemesi gereken bir silahı arıyorlardır. Mesela efsanelerde Duvar’ı yıkacağı söylenen Kış borusu… Olabilir mi öyle bir şey? –Olsun bence 😀

 • Sen kralsın abi! Kır dizini otur sarayına ya!!! Başına bir şey gelecek yüreğimiz bunu kaldırmaz.

4-) Greyjoy askerlerini King Landing sokaklarında görüyoruz. SPOİLER! (Euron Greyjoy yeğeni Yara Greyjoy-Elleria Sand ve Tyene Sand’ı deniz savaşında esir alarak yeni kraliçe Cersei’ye hayırlı olsun hediyesi olarak götürüyor belli ki…) Daenerys’den yüz bulamayan Euron’un evlilik teklifini Cersei için yapması muhtemel.

5-) Kraliçe Cersei’yi bir haber alırken görüyoruz belli ki… Bulunduğu yeri nedense bir mahzene benzettim. Deli Kraliçelik kontenjanından hak kazanan Cersei Çılgın Ateş meselesini hemen kapatmayabilir.

 • “Hala yıkılmadım. Ayaktayım.” by Cersei Lannister

6-) Ve biriciğimiz… Ejderhaların Annesi… Daenerys Targaryen’i atalarının topraklarında Ejderha Kayasında görüyoruz. Atası Fatih Aegon’un Westeros’u fethinden önce yaptırdığı Boyalı Masa’nın başında…

7-) Ejderha Kayası sahili muhtemelen. Sahilde kayıktan inen birkaç kişiyi görüyoruz. Ve iki kalkanlı-mızraklı asker var (lekesizler olabilir). Tahminimce Jorah bu ekip içinde. Veyahut Tyrion-Davos ve Gendry üçlüsü de olabilir. Göreceğiz.

8- ) Dişi Kurt!!! Arya Stark’ı şaşkın bir yüz ifadesiyle görüyoruz. Hala Winterfell’e varamamış olsa da yakın olduğundan eminiz.

<3

9-) Jaime Lannister’i görüyoruz. Havadan anladığımız kadarıyla kendisi bayağı yüksek bir yerde. Her ne kadar Casterly Kayası olmasını istesemde, Highgarden olması da ihtimal dahilinde. İlk bakışta bir çok kişi yerdeki cesedi fark etmemiştir muhtemelen  😉

10-) Petry… Yine bildiğimiz gibi pezevenklik peşinde. Sinsi gülüşüyle Winterfell zindanlarında… Dur bakalım çıkar kokusu.

11-) Cersei’nin ilk fragmanda “Güneydeki düşmanlar” diye bahsettiği yüzünü Rhollor’un bile bilmediği bir şahıs. Her ne kadar marteller (kum yılanları) olma ihtimali olsa da oyum Gendry’e gider.

 • Olsun bence 😀

12-) Yavaş  yürü yiğidim heybetin düşmana korku veriyor!!! Daenerys’i Ejderha Kayası sahilinde yürürken görüyoruz.

 • Yakında arkadaki de Jorah akımı başlar gençler 😀

13-) Daenerys’i, Stannis’in sancağını yere indirirken görüyoruz.

14-) Gelecek savaşlarda önemli bir yere sahip olan ejderhaları yüzyıllar sonra Ejderha Kayası semalarında uçarken görüyoruz.

 • Heytt bee!!!

15-) Biricik sevgili cücemiz Tyrion Lannister’i oldukça düşünceli bir halde buluyoruz. İlk fragmandan yola çıkarsak burada ejderhaları izlediğini ve kendisini sorguladığını düşünebiliriz.

<3 <3 <3

16-) Acıların çocuğu Theon’u korkmuş bir yüz ifadesiyle bir deniz savaşının ortasında  buluyoruz.

 • Herkes mutlu oldu! Bir şu çocuk mutlu olamadı abi! Yazıktır… Günahtır!

17-) Grey Worm’u arkasındakilere işaret verirken görüyoruz. Resimdeki kayaların arasındaki yol hepimizin dikkatini çekmiştir. Anlaşılan Lekesizler Casterly Kayasına gizli yollardan girecekler. *Tyrion zamanında kalenin kanalizasyon bakım ve tamirini üstlenmişti bu yüzden zayıf yerleri biliyor olsa gerek. (NOT:Grey Worm Missandei’ye giderken bakıyor da olabilir :D)

18-) Brienne ve Podrick Winterfell’de… Paylaşılan resimlerden anlayacağımız kadarı ile burasının Kara Kale olma ihtimali de var.

 • Yemin edeceği kişiyi buldu tabi rahat 😀

19-) En sevdiğimiz Clegane <3 Jon ile Kuzeye giden ekipte Tazı da var. Ölüler onu şaşırtmışa benziyor.

 • Resim kalp ben 😀

20-) Ok ile vurularak yere düşen bir lekesiz görüyoruz. Büyük ihtimal bir kale kuşatması… (İspanya için özel paylaşılan kamera arkasına bakabilirsiniz. )

21-) Lannister saflarına hücum eden Dothraki askerlerini görüyoruz.

 • Kalkanların güzelliği <3

22-) Yara Greyjoy’u ciddi manada ateşli geçen bir savaşın ortasında görüyoruz. Euron belli ki bu sefer affetmeyecek. Ayrıca ateşin sebebinin ejderhalar olduğunu düşünmüyorum. Ateşin  su yüzeyinde bile yanması bence bir soru işareti. Euron’un Grejuva benzeri bir silah geliştirmesi ihtimaller dahilinde.

23-) Yavrum siz kendinizi Bard mı sandınız? Ejderha öldüreceğinizden emin misiniz? Jaime ve Bronn… Önlerinde ise Dothrakilere ve ejderhalara nişan almış Lannister okçularını görüyoruz.

 • Bard buna güldü 😀

24-) Ölüler ordusu üzerinde uçan bir kuzgunun Bran tarafından warglandığını gördük. O kuzgunları Bran mı gönderdi yoksa kuzgunları görmeden warglayacak kadar güçlü mü ? Gece Kralından kaçar mı? -Kaçmaz !

25-) Bran anlaşılan Winterfell’e sağ salim ulaşmış. Winterfell’in Tanrıkorusu’nda kalenin üstadı ile beraber belli ki…

26-) Beric Dondarrion!!! Bağırın ulan reis diye!!! Jon ile birlikte kuzeye Sancaksız Kardeşlik de gidiyor.

 • Beric Azor Ahai len!!! Yakında bunu her yerde duyacaksınız.

27-) Euron söz verdiği gibi 1000 gemiyi yaptırmış anlaşılan. Esirleri Yara-Elleria-Tyene’yi Cersei’ye teslim etmeye geliyor.

 • Sahnenin güzelliği <3

28-) Lekesizleri Casterly  Kayası’na saldırırken görüyoruz.

29-) Tyrion sayesinde içeri giren birkaç Lekesiz orduya kapıları açıyor.

 • İçerdema

23-) Beklenen buluşma sonunda gerçekleşiyor!!! Evet Daenerys ve Jon burada ufak bir sohbet gerçekleştirecekler. Ejderha manzarası eşliğinde olsa güzel olur 😀

24-) Jaime’yi dört nala giderken görüyoruz. (Sinirlenip şey yolunda ölmese bari) Ejderhalar ve Dothrakiler, Lannister ordusuna karşı ezici bir üstünlükle savaşı almış gözüküyor. Ateş Tarlası 2 diyebiliriz bu savaşa.

Ateş Tarlası Savaşı = Fatih Aegon ve kız kardeşlerinin Fetih Savaşı sırasında Gardener ve Lannister hanesi ile yaptığı savaş. Bu savaşta 3 Targaryen ejderhası aynı anda gökyüzüne salınmış. Kral Mern Gardener ve oğulları başta olmak üzere 4 bin adam yanarak can vermiştir.

25-) Euron ve yeğenlerinin deniz savaşına ait… Geminin içeriden patlaması yukarıda da bahsettiğim gibi Euron’un Grejuva benzeri bir silaha sahip olması olabilir.

26-) Tormund <3 Jon’un kuzey yolculuğunda ona eşlik edecek. David Benioff’un son açıklamasına göre dizide Brienne ile herhangi bir romantik ilişkisi olmayacak ne yazık ki… Ölür mü dersiniz?

27-) Her geçen yıl daha da büyüyen Drogon bu yıl mahalle büyüklüğüne ulaşmış göründüğü kadarıyla. Sırtında anası altında Dothraki ordusu yaldır yaldır Lannister saflarına gidiyor!!!

 • Nefesine kuvvet yiğidim!

28-) Yara ile Theon ateşten gündüze dönmüş gökyüzüne bakıyorlar. Bu savaşta ejderhaların yer alma oranı yüksek olsa da bir o kadar da düşük. Mancınık benzeri sistemle alevleri fırlatabilir Euron veya ejderha sürebilir. Göreceğiz…

29-) Dothrakilere karşı savunmaya geçen Lannister askerleri… Ve yüksek ihtimal Tarly askerleri ile Daenerys’in ordusuna karşı koymaya çalışacaklar.

30-) Jon ve ekibinin etrafı ölülerle sarılmış. Ya Jon’un dikkatini çeken bir şey var ya da pes etti. Sakın pes etme yiğidim Işığın (sözde) Tanrısı seninle…

31-) Dizinin romantizm olayı Grey Worm ve Missandei üzerinden yürüyecek belli. Burası Game of Thrones mutlu olmanız yasak!!! Birinizin acilen ölmesi lazım.

<3

32-) Tyrion Ateş Tarlası Savaşının yaşanacağı yerde büyük ihtimal. Jaime söz konusu olabilir ya da savaş dehşet verici!

33-) Sonunda Clegane kardeşlerin savaşını izleyeceğiz galiba <3 Ejderha Çukuru olduğu söylenilen yer iki kardeşin hesapları kapatacağı yer olacak ne dersiniz?

 • #teamtazı

34-) Davos ve Jon Ejderha Kayasında…

35-) Akgezenlerle vs atan kaç kral gördünüz ki? Jon ve ekibi sadece wight ordusu ile değil akgezenlerle de savaşacak gibi gözüküyor.

36-) En çok merak ettiğim sahnelerden birisi. Ya çekimden kaynaklı bize ateşin içinden çıkıyorlar gibi geliyor. Ya da ejderhalar kontrolden çıktı :/ Kendi askerlerini yakıyorlar.

37-) Savaştan kaçan ya da amcası tarafından gönderilen Theon kendisini Ejderha Kayasına atmış. Daenerys’ten yardım isteyecektir.

 • Lan yeter be!!! Üzmeyin şu çocuğu dedik abi!

38-) Euron yargı dağıtacak besbelli. Savaşta acımasız olacağı, Ramsay ve Joffrey’e rahmet okutacağı yüzünden belli oluyor.

39-) Ejderha Kayası sahilinde Drogon sırtında Dany ile birine bakıyor. %100 Kuzeyin Kralı Jon’a bakıyor bizim havalı  ejderhacığımız.

40-) Jon ve arkadaşları tuzağa düşmüş gibiler. Bu soğuk bize akgezenlerin orada olduğunu açıklıyor.

41-) Jon büyük ihtimal yaralı olarak kaçıyor. Yardım eden kişinin Benjen olduğunu düşünüyorum. Ekipten çok az kişinin hatta Jon dışında kimsenin dönmeyeceğini düşünürsek Jon’u öldü sanabilirler ki bu da Baelish’in işine gelir.

42-) Wight ordusu neden Jon’a saldırmıyor? Arakadaki büyük ateşlerin tek sebebi Beric olabileceği gibi Daenerys ejderhaları ile yardıma da gelmiş olabilir.

 

Bayağı uzun bir yazı oldu 🙂 Bütün bu soruların cevabını Game of Thrones’un yeni sezonunda öğrenebileceğiz ancak. Az kaldı dayanın.