• Game of Thrones, 7. Sezona Rekorlarla Açılış Yaptı

  Game of Thrones Kategorisi için tarafından 18 Temmuz 2017 tarihinde yayınlandı.
  Hisle
  Helal Aşk Haha Şaşkın Üzgün Kızgın
  171

  Televizyon dünyasının barılı yapımlarından biri olan Game of Thrones, uzun bir süre sonra yedinci sezona rekorlarla açılış yaptı.

  Game of Thrones, dizide beklenmedik olaylar yaşatarak reytinglerde de rekor kırıyor. Efsanevi yapımın her sezon izleyici sayısı arttığı gibi, yeni sezonuyla da beraber gün geçtikçe izleyici sayısı artıyor. Her zamanki gibi de düzen bozulmadı.

  10 milyon kişi canlı izledi

  game of thrones

  Yedinci sezonun ilk bölümü ‘Dragonstone’ toplamda 16.1 milyon izleyiciye ulaştı. Bu rakamla da, geçtiğimiz sezonun başından beri, %50’lik bir artış sağladığı anlamına geliyor. Nielsen‘in verilerine göre uzunca bir süre beklenen Game of Thrones bölümünün ilk bölümü tam olarak 10.1 milyon kişi tarafından canlı olarak izlendi.

  6 milyon kişi de, HBO‘nun farklı platformlarından geliyor. Bu sayının arasında tekrar, internetten izlenenler ve kaydedilip izlenenler de var. Bütün platformlarla beraber ‘Dragonstone’ bölümü 16.1 milyon sayısına ulaşıyor. Bu sayı hem dizi,  hem de HBO için yepyeni bir rekor anlamına geliyor.

  Sadece reyting rekoru değil, sosyal medyada da zirveye oturdu. Twitter verilerine göre, pazar gününden bu yana diziyle ilgili tam 2.4 milyon kadar tweet atıldı. Bu sayıya göre de Dragonstone, şimdiye kadar Game of Thrones’un en fazla konuşulan bölümü olmuş oluyor.

  Hisle
  Helal Aşk Haha Şaşkın Üzgün Kızgın
  171

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER

  Facebook Yorumları

  Site İçi Yorumlar