Google ile Uzay Ayaklarınızın Altında — NelerOlduNeler

NelerOlduNeler.com Daha İyi Habercilik Adına Tasarımını ve Yayıncılık Politikasını Değiştiriyor. Türkiye'de Daha Önce Denenmemiş Şeyleri Denemek İstiyoruz. Yakında Tekrar Görüşmek Ümidiyle.

Teknoloji Kategorisi için tarafından 21 Temmuz 2017 tarihinde yayınlandı.

Google ile Uzay Ayaklarınızın Altında

Neredeyse herkesin bildiği Google Street View (sokak görünüm) özelliği ile dünyadaki herhangi bir sokakta gezinmek mümkün. Google, bu özelliği geliştirerek dünya dışına taştı. Bundan sonra Google Street View ile uzayda gezilebilir. Telefonlarla, oturduğunuz yerden NASA‘nın Uluslararası Uzay İstasyonu‘nda seyehat etmek mümkün.

Y kuşağından olan hemen hemen her çocuğun hayali uzaya çıkmaktı. Aradan geçen yıllar, hayallerimizi de arka plana atmamıza sebep oldu. Google sayesinde, hayaller biraz olsun gerçekleştirmek için bir adım attı.

Sanal gerçeklik olsun, akıllı saatler, yüzükler felan derken insanlar, oturdukları yerden gelişen teknoloji sayesinde yeni yerleri görebilme imkanı kazandı. Her ne kadar uzayı bu uygulama sayesinde gezmiş olsak da, uzaya gitme hevesimizi tamamen ortadan kaldıracak değil. Oturduğunuz yerden Uluslararası Uzay İstasyonu’nu gezmek için, Street View uygulamasını yüklemeniz yeterli.