Hamburg'daki G20 Protestosunda 265 Kişi Gözaltında — NelerOlduNeler

NelerOlduNeler.com Daha İyi Habercilik Adına Tasarımını ve Yayıncılık Politikasını Değiştiriyor. Türkiye'de Daha Önce Denenmemiş Şeyleri Denemek İstiyoruz. Yakında Tekrar Görüşmek Ümidiyle.

Dünya Kategorisi için tarafından 8 Temmuz 2017 tarihinde yayınlandı.

Hamburg’daki G20 Protestosunda 265 Kişi Gözaltında

Hamburg Polisi, G20 Liderler Zirvesi’e karşı yapılan protestolarda yaralanan ve gözaltına alınan kişi sayısını açıkladı.

Hamburg Polisi’nin açıklamasında, zirve protestolarında yaralanan polis sayısının saat 09.00 itibariyle 213’e, gözaltına alınan protestocuların sayısının 265’e yükseldiğini söyledi. Göstericiler Schanzenviertel bölgesinde dün gece yaşanan şiddette, molotof kokteylleri, demir çubuklar, yön levhaları, taş ve şişelerle polise ve etraftaki dükkanlara saldırdılar.

Dükkanları yağmaladılar

Demir sopalı ve molotof kokteyyli bazı göstericilerin binaların çatısına kaçmasıyla özel kuvvetler bölgeyi kontrol altına aldı. Yaklaşık 500 protestocu bir marketi dağıtarak ateşe verdiler. Polis, dün geceki protestoda 63 kişinin gözaltına alındığı, 14 kişinin tutuklandığını söyleyerek, gösterilerin bugünde devam edeceği tahmin ediliyor. Yaralanan göstericiler hakkında bir bilgi yok.