HBO Sitesine Hack Saldırısı Yapıldı: Game of Thrones'un Resmi Senaryosu Sızdı! — NelerOlduNeler

NelerOlduNeler.com Daha İyi Habercilik Adına Tasarımını ve Yayıncılık Politikasını Değiştiriyor. Türkiye'de Daha Önce Denenmemiş Şeyleri Denemek İstiyoruz. Yakında Tekrar Görüşmek Ümidiyle.

Game of Thrones Kategorisi için tarafından 2 Ağustos 2017 tarihinde yayınlandı.

HBO Sitesine Hack Saldırısı Yapıldı: Game of Thrones’un Resmi Senaryosu Sızdı!

Geçtiğimiz yılın Ekim ayında Game of Thrones‘a ait olduğu iddia edilen bir senaryo sızmıştı internete. Dizi yayınlanmaya başladığında anladık ki sızan senaryo gerçekmiş. Ufak farklar olsa da şimdiye kadar yayınlanan bölümlerle, sızdırılan senaryo tuttu. Biz bilerek tümünü okumadık o nedenle biraz yırttık. Siz de şüphe duyuyorsanız doğruluğundan, girip ilk 3 bölümün senaryosuna bakabilirsiniz.

Geçen yılın Ekim ayında sızdırılan senaryo ile Game of Thrones 7. sezonun yayınlanan bölümleri ufak farklar haricinde aynı. Fakat yeni sızıntı, resmi senaryonun tamamen aynısı. Çünkü internet korsanları bizzat HBO’nun internet sitesindeki verileri çaldı.

HBO bu hack saldırsını teyit etti ve şu açıklamayı yaptı: “HBO yakınlarda bir siber saldırıya uğradı, bunun sonucunda şirkete özel bilgiler ele geçirildi. Derhal olayı incelemeye aldık, polisle ve özel siber güvenlik firmalarıyla beraber çalışıyoruz. HBO’da veri koruma en büyük önceliğimiz ve elimizde bulunan verileri koruma sorumluluğunu da tamamıyla üstleniyor, ciddiye alıyoruz.”

Hack saldırısını gerçekleştiren grup, bir kaç gün önce basın mensuplarına mail atıp, saldırıyı gerçekleştireceklerini söylemişlerdi: “Tüm insanoğluna merhaba. Siber uzay çağının en büyük sızıntısı yaşanmak üzere. Söylemeyi unuttum. HBO ve Game of Thrones’dan bahsediyorum…!!! Buna tanık olma ve indirme hakkına sahip ilk insanlar olduğunuz için şanslısınız. Keyfinize bakın ve haberi yayın. Kim daha çok yayarsa onunla bir röportajımız olacak. HBO düşüyor.”

Korsanların 1 terabaytlık veri çaldığı öğrenildi. Yani sadece GoT değil, HBO’nun diğer dizileri ve yeni çıkacak filmlerinin de senaryosu korsanların elinde.

Şimdi herkes hack saldırısı ile ele geçirilen resmi senaryonun ne zaman internete düşeceğini bekliyor. Muhtemelen senaryonun yayınlanacağı siteler 4chan veya Reddit olacak.