İnsansı Robot Sophia'nın 'Türkiye Turunda' Neler Yaşandı? — NelerOlduNeler

NelerOlduNeler.com Daha İyi Habercilik Adına Tasarımını ve Yayıncılık Politikasını Değiştiriyor. Türkiye'de Daha Önce Denenmemiş Şeyleri Denemek İstiyoruz. Yakında Tekrar Görüşmek Ümidiyle.

Teknoloji, Türkiye Kategorisi için tarafından 20 Nisan 2018 tarihinde yayınlandı.

İnsansı Robot Sophia’nın ‘Türkiye Turunda’ Neler Yaşandı?

İnsana benzerliği ve yapak zekasıyla şaşırtan insansı robot Sophia, Hong Kong merkezli insansı robotlar üreten Hanson Robotics şirketi tarafından geliştirilmiş bir robot.

Yaptığı açıklamalar ve Suudi Arabistan tarafından kendisine verilen ‘fahri vatandaşlık’ ile gündemde kendisine yer bulan robot Sophia, Türkiye’yi ziyaret etti.

Sophia, bu yıl beşincisi düzenlenen ‘Marketing Meetup’ etkinliği için geldiği İstanbul’da güzel karşılandı. Açıklamalarda bulunan Sophia, bir bankanın reklamında yer alacağını da belirtti.

Humanoid robot Sophia, Türkçe merhaba diyerek başladığı konuşmasının sonunda 23 Nisanı kutlamayı da unutmadı. Sofia, İstanbulda olmaktan çok mutlu olduğunu söyledi ve “Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında burada olamayacağım. Şimdiden bayramınızı kutluyorum” dedi.

Türkiyeden kimi tanıyorsun sorusuna ise Sofia birlikte reklamda oynayacağı Ahmet Kural ve Murat Cemcir ile tanışacağım için heyecanlıyım dedi.