İran'da Roma Kulübü'nün Amblemine Sansür Konuldu — NelerOlduNeler

NelerOlduNeler.com Daha İyi Habercilik Adına Tasarımını ve Yayıncılık Politikasını Değiştiriyor. Türkiye'de Daha Önce Denenmemiş Şeyleri Denemek İstiyoruz. Yakında Tekrar Görüşmek Ümidiyle.

Değişik Kategorisi için tarafından 6 Nisan 2018 tarihinde yayınlandı.

İran’da Roma Kulübü’nün Amblemine Sansür Konuldu

İran devlet televizyonununda, Roma’nın 4 Nisan’da Barcelona ile oynadığı ve 4-1 kaybettiği Şampiyonlar Ligi çeyrek final ilk maçıyla ilgili bir yayınında, logodaki dişi kurtun memelerini sansürledi.

Kulübün logosuna sansür haberinin sosyal medyada yayılması üzerine çok sayıda alaycı yorum yapılırken, Roma Belediyesi’nden de “Kentimizin sembolüyle gurur duyuyoruz” açıklaması geldi.

“Kaptan De Rossi’nin gözlere ziyan oyununu sansürleseler anlardık.”

IL Foglio gazetesi sansür vakasını baş sayfasından ironik bir yazıyla eleştirdi.

Gazete, “Dişi kurtun memeleri” başlıklı yazıda, “Kaptan De Rossi’nin gözlere ziyan oyununu sansürleseler anlardık. Sadomazoşist dur-kalklarıyla Gonalons’u sansürleseler anlardık. (Roma teknik direktörü) Eusebio Di Francesco’nun gramer ve eğitimsel açıdan yerlerde sürünen basın toplantısını sansürleseler anlardık. Ama dişi kurtun memelerini sansürlemek mi, yok artık! Bu kimin aklına gelirdi ki… Dişi kurtun memelerini bir Japon pornosuymuşçasına mozaiklediler” diye yazdı.