İstanbul'da Tarihi Uyuşturucu Operasyonu — NelerOlduNeler

NelerOlduNeler.com Daha İyi Habercilik Adına Tasarımını ve Yayıncılık Politikasını Değiştiriyor. Türkiye'de Daha Önce Denenmemiş Şeyleri Denemek İstiyoruz. Yakında Tekrar Görüşmek Ümidiyle.

Gündem Kategorisi için tarafından 27 Ekim 2017 tarihinde yayınlandı.

İstanbul’da Tarihi Uyuşturucu Operasyonu

İstanbul’da polis tarafından son yılların en büyük uyuşturucu operasyonu gerçekleştirildi. Operasyonda tam 2 milyon 550 bin ekstazi hap,181 kilo uyuşturucu ve 770 kilo asit ele geçirildi,ayrıca operasyonda 5 şüpheli de yakalandı.

2 ay öncesinde Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü uluslararası uyuşturucu kaçakçılığı yapan bir çeteyi belirledi ve izlemeye aldı. Çetenin Hollanda’dan uyuşturucu getireceği belirlenip tırla getireceği öğrenildi ve araştırmalar sonucunda ise çetenin doğu ülkelerinden gelen eroinleri de Avrupa’ya götürecekleri anlaşıldı.

İşte Heyecan Dolu Baskın Anı

Narkotik Şube, çalışmalarını yoğunlaştırdı. Araç Kapıkule’den yola çıktı, Narkotik ekipleri hemen harekete geçti. Tır Kapıkule’den çıktığı anda efsane bir takip başladı. Araç İstanbul’un Avcılar semtinde bir otoparka girmişti. Tırdaki kutular başka bir araca yüklenirken tam o sırada Polisler içeri girdi ve baskın sonucunda 5 şüpheliyi göz altına aldı.

Yapılan baskın sonucunda tam 90 milyon TL’lik ve neredeyse 2,5 milyon hap ele geçirildi. Bu rakam Türk Narkotik tarihinin en yüksek miktarıydı. Filmlere konu olacak operasyonun sonunda ise biri kadın olmak üzere 5 şüpheli göz altına alınarak İstanbul Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.