İstanbullular Eriyecek: Hissedilen Sıcaklık 45 Dereceyi Bulacak! — NelerOlduNeler

NelerOlduNeler.com Daha İyi Habercilik Adına Tasarımını ve Yayıncılık Politikasını Değiştiriyor. Türkiye'de Daha Önce Denenmemiş Şeyleri Denemek İstiyoruz. Yakında Tekrar Görüşmek Ümidiyle.

Gündem Kategorisi için tarafından 1 Temmuz 2017 tarihinde yayınlandı.

İstanbullular Eriyecek: Hissedilen Sıcaklık 45 Dereceyi Bulacak!

Kuzey Afrika sıcaklarının göründüğü İstanbul’da, hissedilen sıcaklığın öğleden sonra 45 dereceyi geçmesi bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün verilerine göre; İstanbul’da bir süre daha, boğucu sıcakların görüleceği tahmin ediliyor. Ortalamanın 10 derece daha üstünde sıcaklığa sahip İstanbul’da, sıcaklıkların hafta başından itibaren mevsim normaline inmesi bekleniyor.

Megakentte sıcaklıkların bugün en az 27, en yüksek 37 olması bekleniyor. Hissedilen sıcaklığın öğleden sonra 12:00 ve 15:00 saatleri arasında 45 dereceyi görerek zirve yapması bekleniyor. İstanbul’da dün, yılın en yüksek sıcaklığı olarak kaydedildi. En yüksek sıcaklık 39,2 olarak Bakırköy’deydi.

  • Böyle bir serinleme yöntemi düşünebilirsiniz.

Sıcaklıklar düşüp, sağanak gelecek

İstanbul’da sıcakların hafta başında mevsim normallerine dönmesi bekleniyor. Meteoroloji tahminlerine göre İstanbul’da yarın sıcaklıkların en düşük 23, en yüksek de 35 derece olması bekleniyor. Hafta başında ise, güneşli havanın bulutlarla yer değiştirerek en düşük 24, en yüksek ise 32 olması bekleniyor. Salı gününden itibaren de en düşük 23, en yüksek 28, çarşamba günü en düşük 22, en yüksek de 27 olması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir