İzmir'de Yangın Hayatı Durdurdu! Elektrik ve Sular Kesildi — NelerOlduNeler

NelerOlduNeler.com Daha İyi Habercilik Adına Tasarımını ve Yayıncılık Politikasını Değiştiriyor. Türkiye'de Daha Önce Denenmemiş Şeyleri Denemek İstiyoruz. Yakında Tekrar Görüşmek Ümidiyle.

Gündem Kategorisi için tarafından 1 Temmuz 2017 tarihinde yayınlandı.

İzmir’de Yangın Hayatı Durdurdu! Elektrik ve Sular Kesildi

İzmir’in Menderes ilçesi Şaşal Mahallesi civarındaki alanda çıkan yangın, ormana sıçradı. Yangına 2 helikopter, 2 uçak, 70 arazöz ve çevre belediyelerden itfaiye ekipleri destek verirken, yangını söndürme çabaları devam ediyor.

50 hektarlık bir alana yayılan yangında, enerji nakil hatları da zarar gördü. Bu nedenle yangın civarında ki Menderes, Gümüldür ve Özdere’de elektrikler kesildi.

İlçelerde sular kesildi

Büyük miktarda su kaynağı olan Tahtalı Barajı ve Görece Arıtma tesisine elektrik sağlayan nakil hattı da zarar alınca Menderes, Buca, Karabağlar, Gaziemir, Konak civarında sular kesildi.

İzmir Su ve Kanalizasyon İdaresinden gelen açıklamada, “Gümüldür bölgesinde meydana gelen yangın nedeniyle İzmir’e büyük oranda su sağlayan Tahtalı Barajı ve Görece Arıtma Tesisine enerji sağlayan nakil hattı zarar görmüştür. TEDAŞ tarafından enerji verilemediğinden Tahtalı Barajından su alınamamaktadır. Bu nedenle su kesintisi yapılmak zorunda kalınmıştır.” ifadelerini kullandılar.