Kangal İlçesinin 'Vekâleten Yönetildiği' Ortaya Çıktı — NelerOlduNeler

NelerOlduNeler.com Daha İyi Habercilik Adına Tasarımını ve Yayıncılık Politikasını Değiştiriyor. Türkiye'de Daha Önce Denenmemiş Şeyleri Denemek İstiyoruz. Yakında Tekrar Görüşmek Ümidiyle.

Türkiye Kategorisi için tarafından 20 Temmuz 2018 tarihinde yayınlandı.

Kangal İlçesinin ‘Vekâleten Yönetildiği’ Ortaya Çıktı

Sözcü’den Tugay SADAY’ın haberine göre, Sivas’ın Kangal ilçesinde kaymakamlık dahil birçok makamda bulunan bürokratların vekaleten görevde olması sebebiyle işlerin aksadığı aktarıldı.

2017’nin Kasım ayından beri kaymakamı yok

Kangal Kaymakamlığına 2017’nin Eylül ayında getirilen Abdullah Özübek, Kasım ayında görevden ayrılmıştı. Özübek yerine vekaleten getirilen Mehmet Bek ise 2018 yılının Temmuz ayında görevinden ayrıldı. Bek’in yerine yeni atama yapılmazken, kaymakamlık görevini Ulaş İlçe Kaymakamı Mahmut Sami Yılmaz’ın yürüttüğü ortaya çıktı.

Vekaleten yönetilen birçok makam var

Kangal Özel İdare Müdürü Ahmet Eyce, 6 Mart 2018 yılında kurumun iş makineleriyle kaçak kazı yaptığı gerekçesiyle görevinden alınmıştı. Eyce’nin ardından İl Özel İdare Müdürlüğü görevini ise Recep Çelikkaya’nın vekaleten atandığı belirlendi.

İlçe Tarım Gıda ve Hayvancılık Müdürü Serkan Güneş’in de yaklaşık 4 ay önce tayini çıkmasının ardından görevi vekaleten Mithat Coşkun’un yürüttüğü öğrenildi. Öte yandan Kangal’da bulunan birçok okul müdürünün de görevlerini vekaleten sürdürdüğü anlaşıldı.

Sözcü’ye konuşan CHP’li İl Genel Meclis Üyesi Sırrı Cihangiroğlu “İlçemizde yıllardır süren vekaleten görev yürütme alışkanlığı var. İlçemizde Kaymakam dahil birçok kurum müdürü göreve vekaleten getiriliyor. Bu durum ilçe halkının bürokratik işlemlerinde sorunlar çıkmasına sebep oluyor. Kangal halkı artık vekaleten yönetilmek istemiyor. Bu konudan dolayı çok şikayet alıyoruz. Devlet yetkililerinin gerekeni yapmasını talep ediyoruz” dedi.

İlginizi Çekebilir