Karşınızda Bill Gates'in Kendi Akıllı Şehri — NelerOlduNeler

NelerOlduNeler.com Daha İyi Habercilik Adına Tasarımını ve Yayıncılık Politikasını Değiştiriyor. Türkiye'de Daha Önce Denenmemiş Şeyleri Denemek İstiyoruz. Yakında Tekrar Görüşmek Ümidiyle.

Teknoloji, Yaşam Kategorisi için tarafından 13 Kasım 2017 tarihinde yayınlandı.

Karşınızda Bill Gates’in Kendi Akıllı Şehri

Bill Gates’in Arizona’nın Phoenix Metropolit Bölgesi’ndeki West Valley’de bulunan en gözde şirketlerinden birinin 80 milyon dolar değerinde dev bir yatırım yaptığı öğrenildi. Yaklaşık 100 bin kilometrekarelik bir alana kurulacak olan bu şehrin adı “Belmont” olacak.

Belmont Partners yatırım grubunun açıklamalarına göre Bill Gates’in buradaki amacının bir “akıllı şehir” olacağı belirtildi. Belmont Partners Belmont’un yüksek hızlı dijital ağlarla örülmüş, yeni üretim teknolojileri, dağıtım modelleri ve otonom araçlar kullanılan gelecek teknolojiyi destekleyen iletişim ve altyapı ile geleceğe yönelik bir toplum yaratacağı belirtildi. Ayrıca Bill Gates’in satın aldığı bu bölgenin Belmont ve Las Vegas’ı bağlayacak ve I-11 çevre yolu yakınlarında bulunduğu için çok önemli bir konuma ve değere ev sahipliği yapacağı öğrenildi.