Kırım'da 'Uzaylı Kafatası'na Sahip Çocuk İskeleti Bulundu! — NelerOlduNeler

NelerOlduNeler.com Daha İyi Habercilik Adına Tasarımını ve Yayıncılık Politikasını Değiştiriyor. Türkiye'de Daha Önce Denenmemiş Şeyleri Denemek İstiyoruz. Yakında Tekrar Görüşmek Ümidiyle.

Yok Artık Kategorisi için tarafından 28 Temmuz 2017 tarihinde yayınlandı.

Kırım’da ‘Uzaylı Kafatası’na Sahip Çocuk İskeleti Bulundu!

Kırım’ın batısında kalan Yakovenkovo köyünde yapılan bazı araştırmalar doğrultusunda rastlanan çocuk iskeletine, normal olmayan kafatası yapısı nedeniyle araştırmacılar tarafından ‘uzaylı’ etiketi veridi. Ortalama olarak M.S. 2. yüzyılda yaşamış olan çocuğun kafatası yapay yollarla uzatılmış.

Arkeoloji Fonu’na çalışan arkeologlar, iskeletin biçimsiz kafatası sebebiyle, iskeleti buldukları bölgeye ‘uzaylılar mezarlığı’ ismini verdiklerini söylediler. Buna benzer biçimsiz kafatasına, daha önce de Sarmatlarda rastlandığı belirtildi.

Uzaylı olarak isimlendirildiler

uzaylı

İlk çağlardaki büyük uygarlıklarda kemikleşmiş kıkırdak dokusu nedeniyle en çok da çocukların kafatasında değişiklik yapılması, düzenli olarak yapılan bir eylem olarak biliniyor. Bazı teorisyenler, böyle iskeleti olan insanların dünya dışı bir varlıkla birleşmesi sonucu doğan çocuklara ait olduğunu iddia ediyor. Ama Kırım’da çok eski olan uygarlıklardan Sarmat toplumunda, uzun kafatası onlara göre toplumsal bir statü.